Film

Nowy “Star Trek” trafi do nas w 2023 roku

-

2 min czytania

O kolejnym pełnometrażowym Star Treku mówi się już od dawna. Co chwila pojawiają się w sieci plotki, a to ktoś napisał scenariusz, a to mamy reżysera, a to powstają trzy filmy na raz. A teraz wiemy, że film ma mieć swoją premierę w 2023 roku.

Na szczęście nie jest to tylko plotka, ponieważ o dacie premiery poinformowało Paramount Studio. Premiera Star Treka została zapowiedziana na 9 czerwca 2023 roku.

Jak na razie produkcja nie posiada oficjalnego tytułu. W ogóle mało o niej wiemy. Poza tym, że powstanie i trafi do kin za ponad dwa lata.

Informacje o nowym filmie są skąpe i nie mamy jeszcze potwierdzenia nawet, kto reżyseruje nowy film. Deadline podał w zeszłym miesiącu, że Kalinda Vasquez, która wcześniej pracowała jako scenarzystka przy Star Trek: Discovery, miała napisać historię do nadchodzącego filmu. Póki co nie ma też oficjalnego potwierdzenia jej udziału w produkcji.

Za produkcję za to ma odpowiadać Bad Robot, czyli firma należąca do J.J. Abramsa, który według fanów Star Treka nie ma pojęcia na czym polega fenomen franczyzy. Ale że Abrams wydaje się produkować wszystko i wszędzie – nie będzie to raczej nikogo dziwiło. Ważne, żeby nie próbował pisać scenariusza. Wystarczy, że już przy dwóch gwiezdnych historiach ściągnął z kultowych oryginałów niemalże całe historie.

Nie wiemy jeszcze o czym miałby opowiadać film. Czy będzie dalszym ciągiem wydarzeń, które poznaliśmy w Star Trek: Nemesis? Czy może raczej będzie to całkiem nowa historia?

Jakiś czas temu mówiło się, że Quentin Tarantino miał stworzyć wersję dla dorosłych Star Trekaale ostatecznie do tego nie dojdzie.

Zobaczymy więc co czeka nas za 26 miesięcy.

Czytaj też: 10 Kreskówek które oglądałeś w latach 90. a o których zapomniałeś

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film