GamingNews

Nowy dodatek do Marvel’s Avengers – Kate Bishop. Czy DLC uratują tytuł?

-

2 min czytania

Marvel’s Avengers to gra wydana przez Square Enix. Ogólnie pozytywnie oceniana za swoją kampanię dla jednego gracza, nie przyniosła spodziewanych zysków ze sprzedaży.

Pomimo że gra sprzedała się w milionach egzemplarzy, to raczej możemy ją zaliczyć do wpadek sprzedażowych. Avengersi uzyskali około 60% zakładanej kwoty, co niestety nie pokryło nawet kosztów produkcji. Cała nadzieje na uratowanie tytułu to dodatki, które mogą wnieść coś nowego do historii i gameplayu. Miałoby to sprawić, że starzy gracze wrócą do tytułu, oraz przekona to nowych do zakupu. Nadszedł czas na sprawdzenie, czy ta teoria działa, bo właśnie wyszedł pierwszy dodatek Kate Bishop.

W tym dodatku dostajemy nową postać, jak sama nazwa wskazuje, Kate Bishop. Dodatkowo dostajemy całkiem nową historię. Jest to także pierwszy test czy plan dostarczenia dobrego dodatku, przywróci zainteresowanie grą. Niestety jak na ten moment nie wróży on nic dobrego Marvel’s Avengers. Pomimo że gra ma pozytywne aspekty to raczej nie uratuje tytułu.

Jak wspominałem wcześniej, sama gra miała pozytywne recenzje, jeśli chodzi o kampanie dla jednego gracza. Problemem jest wersja dla wielu graczy. W dodatku wykorzystano War Zones, które są mocno odtwórcze, jeśli chodzi o gameplay. Istnieje grupa zwolenników tego typu rozgrywki, jednak większość internetowych komentarzy nie jest przychylna. No i właśnie dochodzimy do sedna. Dodatek Kate Bishop składa się w większości z odtworzonych plansz typu War Zones.

Co więcej, opóźnienie w wydaniu dodatku sprawia, że nawet ci gracze, którzy są zadowoleni z gry, mogą mieć problem z powrotem. Chodzi tu przede wszystkim o to, że nie ma harmonogramu wydawania DLC, co przekłada się na to, że użytkownicy mogą przejść do innych tytułów, zamiast powrócić do Avengersów. Co dalej stanie się z serią Marvel’s Avengers? Przekonamy się po wynikach sprzedaży dodatku do gry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o grze i zastanawiasz się, czy ją kupić to koniecznie przeczytaj recenzje gry: Słaby ten Endgame recenzja Marvel Avengers.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming