GamingNews

Nowin kilka na temat Elden Ring

-

3 min czytania

Po świetnym wideo z rozgrywką From Software podzieliło się z nami kilkoma nowymi informacjami na temat Elden Ring.

Trzeba przyznać, że Legend of Zelda: Breath of the Wild od From Software już od pierwszej zapowiedzi kilka lat temu zapowiadała się wyśmienicie. Kilka dni temu Elden Ring, stworzone we współpracy z pisarzem George’em R.R. Martinem, zostało zaprezentowane w ponad 15-minutowym wideo, w którym mogliśmy poznać wszystkie podstawowe mechaniki rozgrywki.

Na więcej informacji, wedle obietnicy, nie trzeba było długo czekać. Są one co prawda bardzo skromne, ale jest to dopiero wstęp. Przez najbliższe miesiące powoli będziemy poznawać poszczególne funkcje i mechanizmy rozgrywki, w tym tryb PvP czy zbieranie dusz potworów w celu późniejszego przyzywania ich do pomocy.

From Software postanowiło rozpocząć omawianie Elden Ring od prezentacji pierwszych pięciu klas postaci, które będą dostępne w momencie tworzenia naszego awatara.

Krwawego Wilka poznaliśmy już wcześniej we wszystkich materiałach promocyjnych Elden Ring. Zastąpił on tym samym Rycerza, czyli wojownika odzianego w zbroję inspirowaną rynsztunkiem europejskim, który wcześniej był swoistą maskotką gier z serii Souls. Nie oznacza to jednak, że nie pojawi się on w najnowszej produkcji From Software – Enchanted Knight, czyli druga w kolejności klasa ze zdjęć, różnie się wizualnie od kultowego Rycerza jedynie niebieskim tabardem nałożonym na zbroję. Jak sama nazwa wskazuje, może się też różnić od niego mechanicznie, ale o tym pewnie będziemy musieli przekonać się sami.

Z pozostałych informacji dowiedzieliśmy się więcej o systemie wskrzeszania naszej postaci, systemu prowadzenia gracza przez świat oraz przełamywania postawy bojowej naszych przeciwników. Tym razem nie będzie rozpalać ognisk, a miejsca Łaski, przy których odrodzimy się w momencie śmierci, po odblokowaniu będą one też wskazywać nam drogę do najbliższego celu. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym powrócimy z martwych. Jeśli w okolicy naszej śmierci znajduje się ołtarz Stake of Marika, to możemy się go wybrać jako punkt odrodzenia.

W Elden Ring pojawi się system postawy bojowej naszych wrogów i jej przełamywania, który bardzo przypomina to, co znamy z Sekiro: Shadows Die Twice. Przyda nam się to do zadawania krytycznych obrażeń, które nasi przeciwnicy będą mogli otrzymać jedynie po przełamaniu ich postawy bojowej. Dokonamy tego za pomocą ładowalnych silnych ataków, specjalnych umiejętności oraz ataków z wyskoku.

Elder Ring ukaże się 25 lutego 2022 roku na konsole starej i nowej generacji oraz pecetach.

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming