FilmNews

Nowe Justice League w innym składzie? Pattinson jako Batman i przywódca

-

2 min czytania

DC Uniwerse nie ma takiego szczęścia do filmów jak Marvel. To, co temu ostatniemu udało się w ostatnich latach zrobić, próbowane było wiele razy, ale nikt nie powtórzył takiego sukcesu.

Mieliśmy już kilka prób stworzenia kolejnych światów na miarę Marvelowskich Avengers. Były próby wciągnięcia wielkich nazwisk do tak zwanego Dark Universe, ale niestety nowa Mumia z Tomem Cruisem i Russelem Crowe nie spełniła oczekiwań. Monsterverse z Godzilla i Kongiem przechodziła zawirowania, ale ostatnia produkcja zdaje się, ugruntowała ten świat.

Jak w tym wszystkim stoi DC w porównaniu z Marvelem? Jeżeli chodzi o wypełnienie gwiazdorskiego zespołu superbohaterów, to do Marvela ustawia się sznureczek. Zresztą już na ten moment posiada imponującą listę nazwisk, co mogliśmy zobaczyć w ostatniej scenie Avengers: Endgame. No właśnie tutaj DCEU jest nieco bardziej ograniczone. Cała Liga sprawiedliwych widoczna w wersji Zacka Snydera wygląda imponująco, ale ani Cyborg, ani Batman nie otrzymali swoich filmów przed kulminacyjnym połączeniem sił. Był Batman vs Superman, ale to wciąż za mało, jeśli chodzi o Mrocznego Rycerza (w wykonaniu Bena Afflecka przynajmniej).

Co więcej, jeżeli chcieliby teraz wymienić czy dodać członków Ligii Sprawiedliwości, to specjalnie nie ma skąd brać. Powstały inne filmy w uniwersum, takie jak Legion Samobójców, Ptaki Nocy czy Shazam!, ale nie dały one jasnego przekazu, że z tej puli można brać talenty, które dołączyłyby do tej sztandarowej produkcji DCEU.

Kolejny z “donosicieli” Holywoodu, Mikey Sutton informuje, że J.J. Abrams chce zrestartować Ligę jako oddział superbohaterów z całego wszechświata DC. Miałoby to łączyć się z powstaniem nowego Supermana, a nie ze SnyderVerse, co do którego Warner Bros. nie planuje powracać.

Według doniesień od Suttona do zespołu mogą dołączyć Blue Beetle (można było poznać tę postać w animacji Young Justice), Zatanna i oczywiście Batman, tym razem odgrywany przez Pattinsona.

Niestety jak w każdej plotce i doniesieniu od “informatorów” to bieżmy to wszystko z przymrużeniem oka. Wiadomo natomiast, że Angel Manuel Soto zajmie się reżyserią wspomnianego wcześniej Blue Beetle, a kręcenie ma zacząć się w tym roku.

Czytaj też: Jest piątek więc pójdź na imprezę z Baronem Zemo

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film