GamingNews

Nowa rasa i data premiery Total War: Warhammer 3 [WIDEO]

-

3 min czytania

Tytuł na dodatek pojawi się w momencie premiery w ofercie subskrypcji Xbox Game Pass. Zagramy w niego 17 lutego 2022 roku.

Jakiś czas temu studio Creative Assembly, odpowiedzialne za serię Total War i rewelacyjny survival horror Alien: Isolation, poinformowało nas o przeniesieniu daty premiery zwieńczenia trylogii Total War: Warhammer na termin bliżej nieokreślony. Deweloperzy dotrzymali słowa i na nowy termin nie musieliśmy długo czekać, przy okazji poznaliśmy kolejną nową frakcję, która dołączy do Wielkiego Khatay, Kislev i Demonów Chaosu. Przed wami Królestwo Ogrów:

Ogry w stołowej wersji Warhammer Fantasy Battles działają na podobnej zasadzie, co Zwierzoludzie. Rozpoczęłu one, tak samo jak Dzieci Chaosu swoje życie jako jednostki najemnicze. Było to jednak po stronie Imperium. Nie oznacza to, że nie są one dostępne dla mrocznych sił z Północy. Wpływ czterech pierwotnych bóstw z Krainy Chaosu działa na nie w równym stopniu, co na pozostałe istoty, dlatego też i na stołach gracze mogą spotkać Ogrów walczących w krwawych barwach boga wojny i mordu Khorne’a czy zmutowanych przez plagi Nurgle’a, patrona śmierci, rozkładu i odrodzenia.

Dziś funkcjonują one również jako osobne królestwa, które oferują wiele rozwiązań taktycznych wyróżniających je na tle pozostałych. Można wręcz powiedzieć, że gra się nimi kompletnie inaczej, niż większością nacji, które w ogólnych założeniach są do siebie bardzo podobne. Nawet sama kompozycja armii drastycznie różni się Imperium, Wojowników i Demonów Chaosu czy Wysokich Elfów i Bretonii – wielkie i lekko nieogarnięte Ogry, którym w głowie tylko mordobicie, jedzenie i bogacenie się, walczą u boku innych dużych jednostek, z którymi ruszają na szeregi wroga po uprzednim ostrzale potężnych dział. Rozgrywka nimi jest bardzo ciekawa, bo po naszej stronie znajduje się znacznie mniejsza liczba jednostek, niż po stronie przeciwnika.

Jak Królestwo Ogrów sprawdzi się w potyczkach z pozostałymi, zróżnicowanymi nacjami dowiemy się 17 lutego 2022 roku. Creative Assembly poinformowało również, że Total War: Warhammer 3 ukaże się w momencie premiery nie tylko na platformach Steam i Epic Games Store, ale i w Xbox Game Pass. Mamy nadzieję, że znajdą się tam również pozostałe odsłony. W serii, oprócz kampanii odpowiedniej dla każdej z części, dostępny jest tryb Mortal Empires, który wszystkie gry w jedną. Wraz z trzecią odsłoną tryb ten ma nam dać pełny obraz tego fascynującego uniwersum.

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming