Tech

Nowa funkcja Instagrama pozwala użytkownikom decydować, ile zobaczą treści kontrowersyjnych

-

2 min czytania

Najnowsza funkcja Instagrama ma dać użytkownikom większą kontrolę nad tym, co uważają za „treści kontrowersyjne”, czyli za takie, których nie chcą oglądać podczas scrollowania.

Przeglądając posty, czy też story na Instagramie możemy się natknąć na różne rzeczy. A to wycieczka koleżanki do Paryża, a to zdjęcie pająka, którego twój kuzyn posiada, odkąd tylko pamiętasz. Nie każdemu z nas przyjdzie jednak do głowy, że dla sporej części społeczeństwa niektóre z obrazów, które my uznajemy za normalne, są drażliwe. Dla przykładu nie wszyscy mogą chcieć oglądać nasze zdjęcia z weekendu na strzelnicy, bo zwyczajnie boją się broni palnej. To samo tyczy się z materiałami, które zawierają przemoc.

Aby uchronić swoich użytkowników przed tego typu treściami, osoby odpowiedzialne za aplikację Instagram postanowiły podjąć dodatkowe środki ochrony użytkowników. Z tego względu zdefiniowano posty, które mogą potencjalnie denerwować innych użytkowników jako “treści wrażliwe”. Takie materiały niekoniecznie łamią zasady witryny, ale mogą być postrzegane jako obraźliwe dla innych. Dotyczy to między innymi postów nacechowanych seksualnie lub zawierających przemoc. Dzięki nowej funkcji użytkownicy mogą określić, jak dużo wrażliwych treści zobaczą. Będą mieli również możliwość pozostawienia ustawień bez zmian.

Zaczęliśmy iść w tym kierunku dzięki narzędziom takim jak możliwość wyłączania komentarzy lub ograniczania komuś interakcji z konkretną osobą na Instagramie. Dzisiaj robimy kolejny krok i wprowadzamy tak zwaną „Kontrolę kontrowersyjnych treści”, która pozwala decydować, ile takich materiałów ma pojawiać się w funkcji Eksploruj.

Powiedział rzecznik Instagrama.

Aby zwiększyć kontrolę nad wyświetlającymi się nam postami, wystarczy wejść w ustawienia w zakładkę “Konto”, w której znajduje się odpowiednia kolejna zakładka.

Kontrola wrażliwych treści pojawiła się tydzień po ogłoszeniu przez Instagram funkcji Security Checkup, która obejmuje między innymi sprawdzanie aktywności logowania oraz odzyskiwanie konta.

Czytaj też: Zdumiewająco głębokie – recenzja Władcy Wszechświata: Objawienie Część Pierwsza

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Tech