KulturaPodróże

Nocleg w Chatce Puchatka w Stumilowym Lesie? Disney i Airbnb łączą siły i budują magiczne Bearbnb

-

3 min czytania
Airbnb dołączyło do obchodów 95. rocznicy Disneya w wyjątkowym stylu. Dzięki współpracy firm turyści będą mieli szansę na pobyt w domu inspirowanym chatką Kubusia Puchatka w Stumilowym Lesie. Opiekunem obiektu o nazwie Bearbnb został mianowany przez Disneya ilustrator Kim Raymond.

Dom, zbudowany na (a raczej w) drzewie, znajduje się w Ashdown Forest East Sussex – miejscu, które było oryginalną inspiracją dla stworzenia Stumilowego Lasu, który od lat znamy z opowieści AA Milne’a. Projektem domku, jak i jego opiekunem został pracujący dla Disneya ilustrator – Kim Raymond. Podczas projektowania domku czerpał on inspirację z oryginalnych ilustracji książkowych autorstwa EH Sheparda.

Może cię zainteresować: Disney World zwolni wszystkich niezaszczepionych pracowników

Ilustruję Kubusia Puchatka od 30 lat i nadal inspiruję się klasycznymi dekoracjami EH Sheparda i nowszymi historiami Disneya. Bearbnb to wyjątkowe doświadczenie, które ożywia urok Puchatka dla fanów, jednocześnie uhonorowując oryginalne przygody, które były tak ważne dla wielu ludzi od 95 lat.

Powiedział Raymond.

W obiekcie na gości czekają kuchenne półki zaopatrzone w baryłki na miód, które pozwolą im poczuć się, jak w prawdziwym domu Puchatka. Jak twierdzą twórcy, podczas pobytu można trochę zwolnić i żyć bardziej, jak Puchatek. A ten słynie przecież z chodzenia we własnym tempie. Goście w ramach noclegu otrzymają również wycieczkę z przewodnikiem po zrekonstruowanym Stumilowym Lesie. Będą także mogli delektować się lokalnymi posiłkami inspirowanymi miodem.

chatka puchatka

Wnętrze Chatki Puchatka (źródło: Airbnb)

W domu zostaną zorganizowane dwa oddzielne pobyty w dniach 24 i 25 września za 130 dolarów za noc. Kolejne dostępne terminy rezerwacji pojawią się 20 września.

Kubuś Puchatek to klejnot dzieciństwa uwielbiany przez rodziny na całym świecie. W tym roku oryginalne książki świętują 95. rocznicę powstania. Czy jest lepszy sposób na upamiętnienie klasycznej pracy Milne’a, niż te dwa jedyne w swoim rodzaju pobyty? To idealne miejsce na nicnierobienie. Bo jak powiedział Puchatek, „nie robienie ‘nic’ często prowadzi do najlepszego czegoś”.

Podsumowuje Catherine Powell, globalna szefowa hostingu Airbnb.

Czytaj też: Wiemy jak będzie wyglądać park rozrywki Studia Ghibli. Sprawdźcie przepiękne grafiki koncepcyjne!

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kultura