Bez kategorii

Nintendo zapisuje w kontraktach deweloperów, że ci nie mogą pracować dla Yakuzy

-

2 min czytania

Sądowa walka między Epic a Apple pozwala nam spojrzeć do środka świata deweloperki gier. I nie tylko dowiadujemy się o tym, jak wyglądają umowy i kontrakty dwóch graczy, którzy biorą udział w batalii, ale również innych gigantów.

Nintendo przedstawiło sądowi 25-stonicowy kontrakt, w którym można było znaleźć interesującą informację. Mianowicie Nintendo nie pozwala swoim pracownikom współpracować z Yakuzą i innymi formami zorganizowanej przestępczości.

Umowa zobowiązuje partnerów Nintendo do zagwarantowania, że ​​ani oni, ani ich pracownicy nie są „siłami antyspołecznymi”, ani nie dostarczają pieniędzy ani przysług dla wspomnianych sił. Nintendo definiuje „siłę antyspołeczną”, wielokrotnie używając terminu „Boryokudan”. Tego określenia używają zarówno japońska policja, jak i media gdy mówią o członkach mafii.

Zgodnie z definicją zawartą w umowie Nintendo:

„ Siła antyspołeczna” oznacza zorganizowaną grupę przestępczą („Boryokudan”), członka Boryokudan („Boryokudanin ”), niższego szczeblem członka Boryokudan („ Boryokudan  jyunkoseiin”), korporacji powiązanej z Boryokudanem (“Boryokudan kanren gaisha”), oszustem próbującym wyłudzić pieniądze od firmy, grożąc, że spowoduje kłopoty na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (“Soukaiya”) lub działając tak, jakby popierał legalne działania(„Shakai undou nado hyoubou goro”) lub specjalną wywiadowczą zorganizowaną grupę przestępczą („Tokusyu chinou boryoku syudan”) lub inną grupę lub osobę równoważną którejkolwiek z wyżej wymienionych. ”

Oczywiście nie powinno nikogo dziwić, że jakaś firma nie chce zatrudniać pracowników związanych z mafią. Jednak wydaje się fascynujące, że Nintendo czuło potrzebę, aby podkreślić, jak bardzo nie godzą się z obecnością osób powiązanych z japońską mafią.

Nauka z tego taka. Jeśli chcecie pracować nad najnowszą częścią Pokemonów, niestety nie możecie stać na czele gigantycznego mafijnego konglomeratu. Mało tego, nawet bliskie kontakty z ludźmi związanymi z Yakuzą mogą mieć gigantyczny wpływ na twoje miejsce pracy.

Zapamiętajcie! Następnym razem gdy będziecie mieli do wyboru Yakuzę albo Nintendo, musicie podjąć mądrą decyzję, która zwiąże was na lata. Chyba, że Yakuza nie ma problemu w zatrudnianiu byłych pracowników Nintendo.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Bez kategorii