Gaming

Nintendo Switch OLED trafi do sprzedaży 8 października. Nie posiada nowego CPU ani więcej RAMu

-

2 min czytania

Nintendo zapowiedziało w końcu nowy model swojej konsoli, który będzie posiadał 7 calowy 720p ekran OLED.

Jak dowiedzieli się dziennikarze The Verge sprzęt nie będzie posiadał usprawnień w swoich bebechach. Upgrade to głównie powiększenie ekranu. Nintendo twierdzi, że nowy model Switch OLED obsługuje jedynie 1080p w trybie TV.  Plotki sugerowały obsługę 4K, dzięki potencjalnej aktualizacji chipa Nvidia. Model Switch OLED trafi do sprzedaży w cenie 350 USD (ok 1350 PLN) 8 października.

Oprócz nowego ekranu, ten nowszy model zawiera regulowaną podstawkę do gry na stole, 64 GB wbudowanej pamięci, nową stację dokującą z wbudowanym przewodowym portem Ethernet oraz ulepszony dźwięk do gry ręcznej lub na stole. Nintendo wspomina tylko o „do 1080p przez HDMI w trybie TV” dla stacji dokującej, więc podobno tryb 4K znajdzie się w tej wersji Switcha.

Nowa konsole od Nintendo będzie odrobinę cięższa od oryginalnej, jak i dłuższa. Oryginalne Joy-Cony będą działały z nową wersją, podobnie nie musicie się martwić, że jakakolwiek gra mogłaby nie zadziałać. O nowej wersji Switcha mówiło się od wielu miesięcy. Na pewno wielu z was cieszy poprawiona jakość obrazu, ale zarazem musimy przyznać, że czujemy pewien niedosyt z powodu braku trybu 4K.

Jest to pierwsza nowa wersja konsoli od Nintendo od września 2019, kiedy zadebiutował Nintendo Switch Lite. Nie wiem czy sprzęt będzie dostępny w Polsce w dzień premiery, ale możemy podejrzeć, że tak. Sam kupiłem oryginalnego Switcha gdy tylko trafił do sprzedaży kilka lat, zastanawiając się dlaczego amerykańscy klienci nie mogą położyć na nim łap.

Od premiery w 2017 roku Nintendo Switch sprzedało 84,5 miliona jednostek.

Czytaj też: Minecraft dla daltonistów i dyslektyków! Genialna inicjatywa stworzona przez gracza

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming