GamingKultura

Niespodzianka na PlayStation Showcase. Przedstawiamy Hogwarts Legacy – gratka dla każdego fana uniwersum Harrego Pottera.

-

2 min czytania

Harry Potter – te imię i nazwisko kojarzy chyba każdy. Przygody młodego czarodzieja w formie filmowej towarzyszą nam już od roku 2001.

Wtedy to na ekrany kin wszedł “Harry Potter i Kamień filozoficzny”, będący pierwszą częścią magicznej sagi. Przez następne 10 lat pojawiały się kolejne ekranizacje powieści J.K Rowling. Śmiało można więc stwierdzić, że niektórzy z nas wręcz wychowali się razem z jej bohaterami. Swego czasu na podstawie fabuły powstała również adaptacja LEGO oraz seria gier na PC.

screen z gry harry potter z roku 2001

Tak wyglądała gra “Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, wydana w 2001 roku. (fot. screenshot AOL)

Czy po niemalże 10-ciu latach po premierze ostatniej części sagi ktokolwiek spodziewał się nowej produkcji z Hogwartem w roli głównej?

Podczas trwającej właśnie konferencji PlayStation ShowCase (o której pisaliśmy wcześniej tutaj), Sony postanowiło zaskoczyć wszystkich fanów serii i przedstawiło zapowiedź gry Hogwarts Legends. Jest to jedna z tych rzeczy, o którą nikt nie prosił, a każdy potrzebował. Akcja gry rozgrywa się oczywiście w czarodziejskim uniwersum i już na podstawie samego trailera widać, że twórcy nieźle się postarali.

Co ważne, gra dostępna będzie nie tylko dla posiadaczy najnowszego PS5, ale też na PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X i S oraz PC. Jak dowiadujemy się z artykułu na blogu Warner Bros Games, będzie to “immersyjne RPG akcji rozgrywające się w otwartym świecie”. Istotną informacją jest również to, że sama J.K Rowling, nie bierze udziału w procesie tworzenia. Wydawca podkreśla jednak, że wszystkie gry osadzone w Świecie Czarodziejstwa są bazowane na jej twórczości.

Nie możemy się doczekać, aż nareszcie będziemy mogli wcielić się w rolę ucznia w którymś z czterech domów.

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming