Kultura

Nie żyje Longcat – weteranka pierwszych memów ze zwierzętami.

-

2 min czytania

Longcat to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kotek w internecie, która zasłynęła dzięki swej epickiej długości.

Uchwycona na zdjęciu, dała początek nowej serii memów. Oryginalna fotografia pojawiła się w internecie gdzieś w latach 2004-2005 i została dodana przez mężczyznę z Japonii. Prawdziwe imię kota to Shiroi (白 い – „biały” po japońsku) lub Nobiko. Na 2chan, na którym czworonożna gwiazda miała swój debiut, była nazywana też „nobiiru”, co oznacza po prostu „rozciąganie”. Uważa się, że poza na zdjęciu to odwołanie do jednej ze słynnych animacji Terry’ego Gilliama z “Latającego Cyrku Monty Pythona”. Nie zostało to jednak nigdy oficjalnie potwierdzone.

Pierwsze poszukiwania frazy “longcat” w googlach zostały zanotowane w 2005. Szczyt jej sławy przypada jednak na maj 2007 roku, którą osiągnęła głównie ze względu na pojawienie się w programie “Tim & Eric”. Był to rok kiedy w internecie w najlepsze szalały memy pokroju troll face’a i zabawne zwierzątka. Jako że nic nie może przecież wiecznie trwać, w 2011 jej popularność zaczęła stopniowo spadać, by w końcu zupełnie pójść w zapomnienie.

Niestety, w dniu 21.09.2020 świat obiegła smutna informacja, że w wieku 18 lat kotka zmarła (niektóre źródła twierdzą, że była rok młodsza).

Ku pamięci niesamowicie długiego, białego czworonoga zostawiam poniżej kilka najlepszych przeróbek oryginalnego zdjęcia.

 

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kultura