AnimacjaKultura

Nie żyje Dave Creek, główny projektant postaci w Bob’s Burgers. Zmarł po wypadku spadochronowym

-

2 min czytania

Artysta odpowiedzialny za stworzenie postaci z kultowej w niektórych kręgach animacji, zmarł dzisiaj rano, po tym jak brał udział w wypadku spadochronowym w zeszły weekend.

Dave Creak był głównym projektantem postaci w Bob’s Burgers. Pracował przy animacji od początku jej istnienia. Zanim rozpoczął współpracę z autorami Boba pracował głównie jako freelancer.

“Miałem szczęście. Znałem odpowiednich ludzi i byłem w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze” mówił w 2019 roku w  rozmowie z Keyframe o tym, jak dostał swoją pracę.

Grafik pracował w swojej karierze przy takich animacjach jak Central Park, Brickleberry czy Charlie Brown.

Creek, który skończył studia w 2005 roku, był również profesorem, który prowadził wydział animacji w swojej alma mater Calarts.

Nie żyje Dave Creeks, artysta najlepiej znany ze swojej pracy przy Bob’s Burgers

Jego pasją poza animacją było budowanie skomplikowanych miniaturowych domków na drzewie wokół roślin bonsai. Budowa każdego domku trwała tysiące godzin. Nad swoim pierwszym projektem spędził ponad dekadę. Proces tworzenia domków na drzewie udokumentował na swoim Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez No One (@dave_creek)

W sieci pojawiają się dziesiątki wspomnień na temat artysty, który odszedł przedwcześnie. Wyrazy współczucia składają jego współpracownicy, którzy pracowali z Creekiem od lat nad Bob’s Burgers, ale również studenci i fani produkcji.

W Polsce Bob’s Burgers to nadal mało popularna produkcja. Ma to zapewne związek z jej niedostępnością w naszym kraju. Jest to jednak jedna z najśmieszniejszych i wzruszających serii mówiących o współczesnych rodzinach.

Bez Dave’a Creeka Burgery Boba nigdy nie otrzymałyby swojego wyjątkowego wyglądu. To on stworzył rodzinę Belcherów, która przez 11 sezonów istnienia stała się jedną z ulubionych rodzin Ameryki. Przynajmniej gdy mówimy o internecie.

Czytaj też: W Danii powstała bajka dla dzieci o gościu z gigantycznym penisem

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Animacja