FilmNews

Nie będzie Nowych bogów i The Trench w DCEU

-

2 min czytania

DC Extended Universe pożegnało się z „New Gods” Avy DuVernay i „The Trench” Jamesa Wana.  Jak donoszą The Hollywood Reporter, Deadline i Variety. Te dwa spin offy, mogły pokazać trochę inne spojrzenie na mroczny świat stworzony przez Snydera.

Zdawałoby się, że tak naprawdę po hypie jaki nastąpił po Justice League Snyders Cut wszystko powinno być dobrze, ale najwidoczniej WB nie jest zachwycone. W świecie adaptacji filmowych DC nic już nie jest pewne.

Jamesa Wana kojarzyć możecie z reżyserii Aquamana z 2018 roku. Wniósł on swegop rodzaju młodzieńczą energię i życie do ponurego świata. Sam film już zdawał się bardziej kolorowy z pełniejszą paletą barw. Sam bohater też już był bardziej swojski i gdzieniegdzie wrzucał żarciki. Prawda jest taka, że ten ciężki ton DC trochę odetchnął dzięki bohaterowi z głębin.

The Trench byłby kolejnym nietypowym filmem, bo miał bardziej przypominać horror. Historia miała skupiać się na królestwie głębinowym, z którym Aquaman połączył siły w oryginalnym filmie.

The New Gods, miał się skupiać na pokazaniu szerszego DCEU, a mianowicie na odkrywaniu New Genesis, ojczystej planety Nowych Bogów, głównych rywali Darkseida. DuVarney miałaby zaszczyt bycia pierwszą kobietą z mniejszości, która nakręciłaby film z serii DC, gdyby nie zamknięto projektu.

Jednak pomimo decyzji Warner Bros. aby anulować filmy, DuVarney podziękowała oficjalnie za pracę, którą włożyła razem z Tomem Kingiem w projekt.

To jednak nie jest definitywny koniec tych produkcji. WB oświadczyło, że oczekuje dalszej współpracy i że „[New Gods and The Trench] pozostaną w ich zręcznych rękach, jeśli mają ruszyć naprzód w przyszłości”

Czytaj też: Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu “Wiedźmina”!Aquaman

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film