KulturaSerial

Nicolas Cage nauczy nas historii przeklinania w nowym programie na Netflixie

-

2 min czytania

Gwiazda “Con Air” coraz chętniej udziela się w telewizji. Tym razem Cage został oficjalnie ogłoszony jako prowadzący nowego programu komediowego Netfliksa “History of Swear Words”.

Wszyscy lubimy sobie zakląć. Zwłaszcza w Polsce. I chociaż na razie nie możemy liczyć na program, w którym Jerzy Stuhr opowie nam o swoim kultowym zakrzyknięciu “K*RWA MAĆ” to dostaniemy przynajmniej popkulturowy odcinek, w którym Nic Cage powie nam trochę o “fuck”.

W programie Netfliksa producenci przybliżą nam historię wykorzystywania w popkulturze najbardziej rozpoznawalnych przekleństw. W programie przyjrzymy się również temu, jaki wpływ te słowa miały na światową kulturę.

Nicolas Cage nauczy was przeklinać

W ramach pierwszego sezonu możemy spodziewać się sześciu odcinków, w których pojawią się eksperci od etymologii, pop kultury, historycy i gwiazdy, które lubią sobie przeklnąć. Programy skupią się na następujących słową: Fuck, shit, bitch, dick, pussy i damn. Premiera została zapowiedziana na 5 stycznia 2021 roku.

Oprócz Nica Cage’a w “History of Swear Words” pojawi się też kilka znanych twarzy. Jak na razie zostali potwierdzeni m.in. Nick Offerman, Sarah Silverman, Jim Jefferies, Nikki Glaser czy Open Mike Eagle.

Na szczęście program ten oprócz żarcików i przeklinania, będzie miał też w sobie sporo naukowego gadania. W programie zobaczymy naukowców Bengramina Bergena, ligwistkę Anne Charity Hudley, profesor Mireille Miller-Young, krytyka filmowego Elivsa Mitchella, autorkę książki “Jasna Cholera: Krótka Historia Przeklinania” Mellisę Mohr i autorkę “Word by Word” Kory Stamper.

Każdy odcinek programu będzie trwał 20 minut i został wyprodukowany przez Bellamie Blackstone. Co ciekawe wśród producentów znajdziemy kilka nazwisk, które najlepiej są kojarzone fanom Funny or Die.

Dla Nica Cage’a nie jest to jego pierwszy związek ze światem streamingu. Kilka miesięcy temu aktor podpisał kontrakt, aby wcielić się w rolę Joe Exotic, znanego fanom dokumentu Tiger King. Do tego aktor ma być głosem głównego bohatera “Highfire”, które również ma trafić na platformę streamingową. Jednak w tym wypadku na tę należącą do Amazona.

Czytaj też: Christopher Nolan o HBO Max “to najgorsza platforma streamingowa

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura