AnimacjaNewsSerial

Netflix zapowiada animowany serial o Sonicu

-

2 min czytania

Netflix ostatnimi czasy lubi nas zaskakiwać dobry produkcjami. Wróć, Netflix lubi nas zaskakiwać dobrymi produkcjami, kropka.

Dzisiaj ogłoszono (ponownie), że błękitna strzała w postaci jeża dostanie swój własny serial animowany. Serial powstanie przy współpracy Netflixa i Segi, a z ich połączonych mocy powstanie animacja 3D. SEGA wcześniej informowała, że za produkcję będą odpowiedzialne dwa studia, które już wcześniej pracowały nad filmami animowanymi. Jednym z nich jest Man of Action Entertainment, które odpowiada między innymi za  Ben 10. Drugim jest Wild Brain Studios, gdzie tworzony jest serial Lego Ninjago.

Serial planowany jest na 2022 i będzie nosił nazwę “Sonic Prime”, co jest jako jedyne nową informacją. Według serwisu Netflix nowy Sonic Prime,

czerpie kluczowych elementów marki i przedstawia „Błękitną Plamę” słynną z gier wideo w wysokooktanowej przygodzie, w której los nowego, dziwnego multiwersum spoczywa w jego rękawiczkach. Przygoda Sonica to coś więcej niż wyścig mający na celu ocalenie wszechświata, to podróż do odkrywania siebie i odkupienia.

Dzisiejsza informacja cementuje to, co Netflix pisał już w grudniu. Dzisiejsze ogłoszenie może mieć coś wspólnego z odejściem aktora podkładającego głos pod Sonica, Rogera Craiga Smitha. Jedne co wiemy na pewno to ilość odcinków, a będzie ona wynosić 24.

Sonic jest ukochaną postacią i zajmuje szczególne miejsce w sercu każdego, łącznie z moim własnym. Spędziłem wiele godzin z błękitną plamą jako dziecko i jest to zaszczyt móc przedstawić tę postać, którą wszyscy znają i kochają, w zupełnie nowej przygodzie z Netflix – taką, którą może cieszyć się pokolenie lojalnych fanów i zupełnie nowych fanów na całym świecie. Powiedział Dominique Bazay, dyrektor ds. Oryginalnych animacji w Netflix.

Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać. Czy naszemu ukochanemu jeżowi uda się prześcignąć przeciwników? Przekonamy się za rok. Tymczasem pozostaje nam wyczekiwać nowych informacji.

Czytaj też: Netflix stworzy dwa anime o Larze Croft i King Kongu

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Animacja