Film

Netflix wykupił prawa streamingowe do wszystkich nadchodzących produkcji Sony. W tym do Spider-Mana

-

2 min czytania

Oj Disney nie będzie z tego powodu zadowolony. Pewnie woleliby mieć pająka u siebie razem z kolegami z Avengersów. A tak Sony wolało się dogadać z największą konkurencją Disney+.

Netflix Inc. zawarł wieloletnią umowę z Sony Pictures Entertainment dotyczącą praw do streamingów filmów kinowych tego studia w Stanach Zjednoczonych, poinformowały w czwartek firmy.

Umowa zacznie działać w przyszłym roku.  W ramach kontraktu Netflix będzie miał opcję pierwszej decyzji, czy chcą wykupić prawa do filmów. Netflix zobowiązał się do zamówienia nieujawnionej liczby filmów, donoszą dziennikarze.

Wśród filmów, które wylądują na Netflix po ich pokazach kinowych, są przyszłe filmy o Spider-Manie i inne filmy oparte na postaciach Marvela, do których Sony ma prawa. Do tych zaliczają się oczywiście Morbius i Venom.

Netflix będzie także licencjonować starsze filmy z biblioteki Sony.

Warunki pięcioletniej umowy nie zostały ujawnione. Insiderzy, którzy zaznajomili się z umową twierdzą, że będzie ona warta kilkaset milionów dolarów rocznie i ponad 1 miliard dolarów w trakcie trwania całej umowy.

Dokładna liczba będzie częściowo zależała od wyników kasowych filmów. Starz, należący do Lions Gate Entertainment Corp., płatny kanał telewizyjny, ma prawa do filmów Sony do końca tego roku. Oczywiście nas to nie interesuje, bo Starz nie ma w Polsce.

Nie wiemy jaki dokładnie wpływ ta umowa będzie miał na Polski rynek. Czy Sony podobnie będzie dostępne tylko i wyłącznie na Netflixie, czy tak jak poprzednia odsłona Spider-Mana również na HBO Go?

Uzyskanie dostępu do tytułów Marvela było kluczowa dla Netfliksa i jego planów.

Platforma nie może liczyć na filmy Marvela u siebie, ponieważ w Stanach i wielu krajach są one dostępnie jedynie na Disney +.

Disney+ ma się pojawić w Polsce w tym roku.

Czytaj też: Islamskie grupy żądają usunięcia ”Symulatora zabijania Arabów” ze Steama

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film