KulturaSerial

Netflix stworzy dwa anime o Larze Croft i King Kongu

-

2 min czytania

Netflix i Legendary Television pracują nad dwiema nowymi animacjami. Gigant streamingu współpracuje ze studiem telewizyjnym, aby rozbudować uniwersa Skull Island i Tomb Raider o dwie nowe serie anime.

Wyspa Czaszek będzie nowym rozdziałem Legendary Monsterverse. Serial animowany pokaże nam przygody rozbitków, którzy próbują uciec z tajemniczej, niebezpiecznej wyspy, w której żyją dziesiątki prehistorycznych potworów tym King Kong.

Legendary’s Monsterverse wystartowało w 2014 roku wraz z Godzillą. Następni otrzymaliśmy Kong: Skull Island i Godzilla: King of the Monsters w 2019. Kolejny rozdział Monsterverse to Godzilla kontra Kong. Nowy serial animowany będzie kontynuacją historii potworów i mitów.

Brian Duffield będzie scenarzystą i producentem razem z Jacobem Robinsonem. Za animację będzie odpowiadać Tractor Pants firma, która stworzyła m.in. Castlevanię.

Seria anime Tomb Raider będzie kontynuacją popularnej gry wideo Square Enix. Seria trafi do nas krótko po premierze trylogii rebootu gry. Podąży za główną bohaterką  25 lat po pojawieniu się jej pierwszej gry.

Tomb Raider to globalna franczyzą obejmującą filmy, gry, gadżety i komiksy. Nowy projekt Netflix-Legendary będzie pierwszym występem Lary Croft w serialu animowanym. Najnowsze wydanie gry, Shadow of the Tomb Raide wydane w 2018 rokur, spotkało się z wielkim uznaniem.

Od 2018 roku w Larę Croft wciela się Alicia Vikander. Niedawno ogłoszono, że twórczyni serialu Lovecraft Country będzie odpowiedzialna za nakręcenie sequele do filmu z Alicią.

Serial anime zostanie napisany przez Tashę Huo (Wiedźmin: Blood Origin, Red Sonja), która będzie producentem wykonawczym wraz z założycielem i dyrektorem generalnym dj2 Entertainment Dmitri M. Johnsonem (Sonic the Hedgehog), a także Stephanem Bugajem i Howardem Blissem.

Również za ten serial będzie odpowiadała firma Tractor Pants.

Czytaj też: Kupa bobra- waniliowy aromat w lodach i perfumach

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura