AnimacjaKomiksy

Netflix stworzy animację o Asteriksie!

-

2 min czytania

Netflix nawiązał współpracę z Les Editions Alber René z Hachette i dramaturgiem Alainem Chabatem, aby stworzyć pierwszy w historii limitowany serial animowany na podstawie kultowego francuskiego komiksu Przygody Asterixa.

Produkcja zostanie stworzona we Francji i trafi na ekrany naszych telewizorów w 2023 roku. Chabat, który wyreżyserował i napisał Misję Kleopatra z 2002 będzie showrunnerem.

Misja Kleopatra to najpopularniejsza produkcja w historii ekranizacji przygód szalonego gala. Film jest w tym momencie trzecim najlepiej zarabiającym filmem w historii francuskiego kina.

Każdy z 38 tomów Asterixa przedstawia zadziornego wojownika i jego  towarzyszy z wioski, którzy utrzymują mały zakątek starożytnej Galii wolny od nieuczciwych rzymskich najeźdźców.

Seria Netfliksa będzie oparty na tomie Asterix i Wielka Bitwa, w której Rzymianie, po ciągłym zawstydzeniu przez Asterixa i jego kumpli, organizują bójkę między rywalizującymi galijskimi wodzami i w nadziei na wygraną porywają druida wraz z jego magiczną miksturą.

Asterix trafi na Netflixa

Na swoim blogu Bazay napisał: Od lat rozmawiam z Celeste Surugue z Albert Rene o tym, jak przenieść Asterixa na Netflixa. Zbudowaliśmy wspaniały związek oparty na zaufaniu i wzajemnym szacunku wokół naszej miłości do tych postaci.

Jestem francuskim Kanadyjczykiem i jak większość frankofonów na całym świecie dorastałem z Asterixem, jego pomocnikiem Obelixem i lojalnym towarzyszem Dogmatixem. Oglądałem animowane promocje i religijnie czytałem książki. Gdybyś powiedział mi ośmiolatce, że pewnego dnia pomogę ożywić te postacie… Nie uwierzyłbym ci!

Dla mnie osobiście Asterix to jedna z najbardziej uwielbianych komiksowych postaci na świecie. W ciągu 32 lat swojego życia oglądałem zarówno stare animacje, nowe wersje z grafiką komputerową i filmy, w których Gerard Depardieu wcielał się w Obeliksa.

Jestem pewien, że twórcy nie powinni mieć problemu z pokazaniem tego co w Asteriksie kochamy najbardziej. A kochamy humor. Szkoda tylko, że będziemy musieli na premierę czekać jeszcze długie dwa lata.

Czytaj też: Powstaje nowa gra w uniwersum Dungeons & Dragons od współtwórców CS: GO

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Animacja