KulturaSerial

Netflix rezygnuje ze streamingu “Chappelle’s Show” na prośbę twórcy programu. “Nikt mi nie zapłacił za to ani gorsza”

-

2 min czytania

Dave Chappelle jednoznacznie podkreśla, że jest całkowicie przeciwny temu, że jego program pojawił się ostatnio na najpopularniejszej platformie streamingowej na świecie.

O tym, że nie zarabia ani grosza za streaming swoich odcinków komik mówił już w trakcie swojego występu podczas Saturday Night Live.

W nagraniu, które pojawiło się na jego Instagramie dzisiaj rano, Chappelle wyjawił, że poprosił Netflixa, aby firma zrezygnowała ze streamowania trzech sezonów jego programu. Szefowie giganta zdecydowali się spełnić jego prośbę. Decyzja ta nie powinna jednak nikogo dziwić.Chappelle jest w tym momencie jedną z największych gwiazd stand upu na świecie i ma podpisany kontrakt na wyłączność z Netflixem. Utrzymanie takiej gwiazdy szczęśliwej powinno być priorytetem dla platformy.

Prawa do Chappelle’s Show należą w tym momencie do ViacomCBS. Program można oglądać na stronach Comedy Central, CBS All Access, a niedawno pojawił się również na HBO Max i właśnie Netflixie. Jednak w związku z umową licencyjną, jaką miał podpisać Chappelle.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Dave Chappelle (@davechappelle)

 

Ludzie myślą, że zarobiłem dużo pieniędzy. Ale gdy odszedłem z programu, nikt mi nie zapłacił. Nie musieli, ponieważ podpisałem taki kontrakt. Czy to fair? Dowiedziałem się, że ci ludzie streamowali moją pracę, ale nie musieli mnie o tym w ogóle informować. Jest to legalne bo taki miałem kontrakt. Ale czy to fair? Dlatego lubię pracować z Netflixem. Gdy się dowiedziałem, że Chappelle’s Show się u nich pojawi, byłem wkurzony. Ale zadzwoniłem do nich i powiedziałem, że źle się z tym czuję. A oni zrezygnowali ze streamowania mojego programu.

Dlatego zdecydowałem się prosić was, błagać, nie oglądajcie tego programu. Nie proszę was o bojkot stacji czy firmy, bojkotujcie mnie, bojkotujcie Chappelle’s Show. Nie oglądajcie go, dopóki mi nie zapłacą.

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura