FilmMuzyka

Netflix nakręci własny dokument o Britney Spears

-

2 min czytania

To już kolejna odsłona walki Hulu z Netliksem w tworzeniu najlepszych produkcji dokumentalnych.

Jednym z najpopularniejszych dokumentów ostatnich tygodni jest Framing Britney Spears. Film wyprodukowany przez New York Timesa zadebiutował na platformie Hulu kilkanaście dni temu.

Szybko stał się jednym z najbardziej dyskutowanych produkcji w sieci. W produkcji NYT twórcy przyjrzeli się w jaki sposób media pokazywały Britney przez całą jej karierę i wyjaśniły jej niezdrową i problematyczną relację z ojcem.

Produkcja doprowadziła do tego, że były chłopak Britney, Justin Timbarlake, przeprosił oficjalnie za swoje zachowanie w stosunku do kobiet.

Za produkcję Netfliksa odpowiedzialna będzie Erin Lee Carr, która dotychczas zajmowała się dokumentami spod znaku “true crime”.

Dla Hulu i Netfliksa to druga runda tworzenia dokumentów o podobnej tematyce. Wcześniej dokumentaliści prześcigali się w tym kto pierwszy będzie w stanie opowiedzieć historię legendarnego Fyre Festivalu. Luksusowego festiwalu muzycznego na Bahamach, który okazał się gigantyczną porażką.

Oczywiście nie ma nic dziwnego w tym, że dwie firmy zajmują się tym samym, fascynującym tematem. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy potrzeba nowego contentu jest większa niż kiedykolwiek. Według Bloomberga prace nad netfliksowym dokumentem o Britney trwają już kilka miesięcy i nie są po prostu reakcją na popularność produkcji Hulu.

Niestety nie ma legalnego sposobu na obejrzenie Framing Britney Spears w Polsce. Ale jeśli się postaracie na pewno gdzieś znajdziecie tę produkcję. Pewnie na jakiejś stronie, która posiada trzy litery w nazwie i która udaje, że wcale nie jest zbiorem nielegalnych produkcji.

Nie będziemy tej nazwy podawać, ponieważ strona ta lubi pozywać za sugestię, że jest piracka. A nie mamy sumienia udawać, że nie jest. Ale jestem pewien, że się domyślicie o co nam chodzi.

Czytaj też: Bong Joon-ho potwierdza, że scenariusz sequela “Parasite” jest już ukończony

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film