Film

Netflix kupił prawa do drugiej i trzeciej części hitu “Knives Out” z Danielem Craigiem

-

2 min czytania

Jak donosi Deadline, Netflix wyda 400 milionów dolarów, aby stworzyć dwie kolejne części przygód Benoit Blanca, którego oryginalny film zachwycił zarówno fanów, jak i recenzentów.

Netflix jest w trakcie dogadywania ostatnich szczegółów na temat dwóch sequeli hitu z 2019 roku Knives Out. Daniel Craig powróci oczywiście do roli Benoit Blanca, a Rian Johnson stanie ponownie za kamerą.

Johnson będzie również odpowiedzialny za napisanie obu scenariuszy, jak i wyprodukowanie obu filmów.

Według dziennikarzy wartość dealu między Johnsonem a Netflixem wyniesie 400 milionów dolarów. Oznacza to, że będzie to jeden z największych kontraktów w historii streamingu.

O tym, że sequel powstanie mówiło się od dawna. Jednak fakt, że to platformy streamingowe głównie brały udział w akcji zaskoczyło chyba wszystkich. Oryginalny film został kupiony przez MRC, a jego dystrybucją zajął się Lionsgate. Kosztujący 40 milionów film zarobił 311 milionów dolarów.

Jednak licencja należała do Johnsona i Bergmana, którzy postanowili sprzedać ją temu, kto da im najwięcej kasy.

Zdjęcia do pierwszego filmu mają się rozpocząć 28 czerwca w Grecji. Casting rusza natychmiastowo.

A pomyśleć, że Johnson nigdy nie zarobiłby tych 400 milionów dolarów gdyby nie Danny Boyle. Deadline wyjaśnia, że gdy Boyle odszedł od reżyserowania nowego filmu o Jamesie Bondzie, Daniel Craig znalazł się w sytuacji, w której miał trochę wolnego czasu. Craig od zawsze był fanem powieści Agathy Christie i chciał wziąć udział w podobnym projekcie od lat.

Zanim Cary Joji Fukunaga dogadał się ze studiem i wziął się za pracę nad Agentem 007, Bergman i Johnson przekonali Craiga do współpracy przy ich scenariuszu.

Czytaj też: Sony po raz kolejny opóźnia premierę “Venom: The There Be Carnage”

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film