FilmKultura

Netflix i Apple próbowali kupić prawa do Top Gun: Maverick

-

2 min czytania

Mam wrażenie, że pisałem już ten artykuł. W końcu każdy film, który miał mieć premierę w ciągu ostatnich kilku miesięcy albo jest zapowiedziany na 2021 rok, był w pewnym momencie łączony z Netflixem, Amazon albo HBO.

Platfromy streamingowe próbują przejąć prawa do wszystkich wielkich produkcji. W wypadku Top Gun: Maverick może też jednak mówić o drugim dnie. Paramount Pictures ma wielki kłopoty, traci kasę i nie daje rady w rywalizacji z Disneyem i Warner Bros.

Dlatego w ostatnich latach Paramount dosyć często sprzedawał prawa do swoich produkcji. Wśród nich wystarczy wymienić Gliniarza z Beverly Hills 4, Coming 2 America czy The Tomorrow War.

Tak naprawdę jedynymi produkcjami, których Paramount nie chciał, jak dotąd się pozbyć, były te związane z Transformersami i z Mission: Impossible. Teraz do tej listy dołączył sequel kultowego Top Guna.

Jak informuje Wall Street Journal, zarówno Netflix, jak i Apple próbowały położyć ręce na Top Gun: Maverick. Według wielu produkcja ta ma być gigantycznym hitem, bez względu na rok, w którym w końcu trafi do kin. WSJ podkreśla, że w związku z niedawną historią Paramounta coraz chętniej sprzedającego swoje produkcje, wielu spodziewało sie, że gdy usłyszą odpowiednią cenę pożegnają również hit z Tomem Cruisem. Tak się jednak nie stało.

Paramount wierzy, że nowy Top Gun zarobi dla nich krocie. Nawet jeśli będą musieli czekać jeszcze długo zanim film faktycznie trafi do kin.

Oryginalna premiera filmu została zapowiedziana na 2 czerwca 2021 roku. Jednak mało kto wierzy, że ta data faktycznie może okazać się prawdziwa. W nadchodzących miesiącach grafik premiery filmowych będzie wyjątkowo napięty. Ponieważ jakoś będzie trzeba upchnąć te wszystkie hity, które ostatecznie do kin nie trafił.

Cieszycie się na powrót Mavericka? Czy jest wam obojętny? Akurat na tyle, żeby obejrzeć go kiedyś na streamingu?

Czytaj też: Robert Rodriguez zapowiada animowany serial Od Zmierzchu do Świtu

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film