LifestyleMood

Izolujesz się w domu na sylwestra? Obejrzyj Netflixa na dziwnej imprezie online z fikcyjnymi kolegami

-

3 min czytania

Boisz się wyjść dziś z domu w obawie przed patrolami policji? A może z jakiegoś powodu izolujesz się w domu? Osłodź sobie wieczór oglądaniem Netflixa w towarzystwie fikcyjnych kolegów.

Netflix Hangouts to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome. Głównym celem wtyczki jest ułatwienie oglądania Netflixa podczas pracy. Faktem jest, że dla większości pracowników biurowych taka wtyczka nie jest teraz użyteczna, ponieważ podczas pracy zdalnej nikt nam nie zagląda w monitory zza pleców. Nadal jednak są ludzie, którzy chodzą do swoich biur, tak jak przed dobą pandemii i to dla nich narzędzie może okazać się zbawienną rzeczą. Jak to działa? Wystarczy przejść do programu, który chcemy nadrobić w godzinach pracy i nacisnąć ikonę rozszerzenia w menu Chrome. Działanie te wywołuje fałszywe, czteroosobowe połączenie konferencyjne. Po uruchomieniu funkcji można wygodnie usiąść i obejrzeć program w prawym dolnym rogu okna. W tym samym czasie trzech fałszywych kolegów będzie udawało, że żywo o czymś dyskutują. Niestety, Google nie polubiło rozszerzenia, jednak nadal można dodać je dzięki zmienieniu oprogramowania na te typu “open source” (jego licencja pozwala na legalne oraz nieodpłatne kopiowanie).

Informacja o usunięciu wtyczki z Google Chrome

Informacja o usunięciu wtyczki z Google Chrome (screenshot
netflixhangouts.com)

Pomysł na mniej samotnego sylwestra

Powodów, dla których nie chcemy wychodzić z domu w tegoroczną noc sylwestrową, może być naprawdę wiele. Brak planów nie jest już najczęstszą wymówką. Może właśnie przebywasz na samoizolacji, może nikt Cię nie zaprosił na tajemną domówkę, a może po prostu nie chce Ci się imprezować. Jeśli miałeś w planie leżenie i oglądanie Netflixa, możesz z okazji nadchodzącego Nowego Roku zrobić to w inny sposób niż na co dzień. Zamiast tradycyjnego oglądania na pełnym ekranie, odpal sobie wtyczkę Netflix Hangouts i obejrzyj ulubione produkcje w towarzystwie fikcyjnych kolegów.

rozmowa grupowa na google hangouts z użyciem wtyczki netflix hangouts

To możecie być Wy (screenshot: netflixhangouts.com)

Nie jest to co prawda zbytnio zachęcająca opcja, ale może i lepiej tak, niż w zupełnej samotności?

Czytaj też: Śpieszmy się oglądać produkcje dostępne na Netflixie. Tak szybko odchodzą…

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Lifestyle