Tech

Naukowcy stworzyli mechaniczną dłoń, udającą dłoń drugiej połówki

-

2 min czytania
Naukowcy tworzą przeróżne dziwne wynalazki. Tym razem padło na sztuczną dłoń, która w założeniu ma udawać rękę dziewczyny, na przykład podczas samotnych spacerów.

Naukowcy z japońskiego Uniwersytetu Gifu opracowali „My Girlfriend in Walk” – dziwaczne urządzenie, które symuluje… trzymanie czyjejś ręki. Mówiąc najprościej, ta robotyczna ręka jest wyposażona w mikrokomputer, kilka czujników do wykrywania nacisku, serwomotor i materiał przypominający ludzką skórę.

Może cię zainteresować: Uniwersytet Jagielloński stworzy muzeum komputerów – szuka wykonawcy

W połączeniu z towarzyszącą jej aplikacją na smartfona podobno daje ona uczucie zbliżone do trzymania prawdziwej ludzkiej dłoni. Wszystko dzięki temu, że do jej stworzenia wykorzystano materiał przypominający żel, co zapewnia całkiem niezłe wrażenia dotykowe. Aby uzyskać jeszcze większą autentyczność, do “My Girlfriend in Walk” dodano podgrzewacz do folii, aby zapewnić uczucie ogrzewanie, na wypadek, gdyby podczas spaceru było chłodno. Nieco dziwniejszą cechą jest możliwość dodawania zapachów, które wydobywają się przez małe dziurki w dłoni. Może być to zapach perfum, wody kolońskiej, czy nawet potu. Robotyczna ręka jest przymocowana do zmotoryzowanej szyny, dzięki czemu może poruszać się razem z użytkownikiem.

Jak to mówią: wszystko jest dla ludzi. Ten wynalazek jest jednak co najmniej smutny.

Czytaj też: Samsung chce skopiować dane mózgu, aby móc go wklejać do sieci pamięci półprzewodnikowej

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Tech