NaukaTech

Naukowcy odkryli rzekę, która pachnie alkoholem. Czy to możliwe? Mamy odpowiedź! [Wideo]

-

3 min czytania

Przyroda bywa czasem naprawdę zagadkowa. Naukowcy z całego świata wciąż odkrywają dziwne ekosystemy, które pod osłoną piękna, kryją coś niesamowitego. Jednym z takich miejsc jest pewna rzeka, która pachnie czystym alkoholem. 

Niedawno mieszkańcy hawajskiej wyspy, Oahu, powiadomili lokalne władze o dość niecodziennym odkryciu. Z rzeki znajdującej się w środku lasu wydobywa się zapach alkoholu. Jak się okazało rzeka, zawierała śladowe ilości alkoholu.

Może ci się spodobać: Parczew – mężczyzna postanowił wyrzucić śmiecie do lasu. Złapano go bo zostawił stare awizo!

Sprawą dziwnego zjawiska zajęło się niezależne laboratorium, które postanowiło przeprowadzić szereg badań i testów, aby sprawdzić, co faktycznie znajduje się w rzece. Ku zaskoczeniu naukowców okazało się, że zbiornik zawiera 1,2 proc. alkoholu i około 0,4 proc. cukru, czyli tyle ile potrzeba by uwarzyć czysty trunek, tj.; piwo.

Na myśl przychodzi nam pytanie: ,,Skąd nagle wziął się alkohol w strumieniu?” Serwis The independent zdradził, że wokół obszaru tzw. ,,alkoholowej rzeki ” znajduje się wiele fabryk, które produkują trunki zawierające czysty alkohol. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Paradise Beverages. Spółka zajmuje się tworzeniem wysokoprocentowego piwa, które znane jest pod marką: Kohola Brewery i Aloha Beer Company. 

Dziennikarze serwisu wskazują, że ta spółka mogła być odpowiedzialna z zanieczyszczenie naturalnego zbiornika alkoholem.

Spółka piwowarska oczywiście, nic nie wiedziała o żadnym wycieku. Ostatecznie sprawą zajął się hawajski departament zdrowia i transportu, który wszczął śledztwo w tej sprawie. Ustalono, że alkohol znajdujący się w strumieniu pochodzi z rury znajdującej się niedaleko autostrady międzystanowej H2, którą wydobywał się roztwór.

W ten oto sposób alkohol dostał się do rzeki. Obecnie nie wiadomo czy lokalne władze i departament zdrowia podejmą działania mające na celu oczyszczenie rzeki z niechcianych związków chemicznych. Z kolei firma Paradise Beverages nie odniosła się jeszcze na temat doniesień o wycieku. Pozostaje nam tylko czekać na dalszy rozwój śledztwa. 

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/river-alcohol-beer-discovery-hawaii-b1959394.html?jwsource=cl

Czytaj też: Jurassic World 3 – zobacz 5 minutowy prolog najnowszego filmu o dinozaurach! [Wideo]

 

 

 

 

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Nauka