LifestyleLista

Najdziwniejsze kursy, które możesz zrobić online

-

4 min czytania

Kształcić się zawsze jest warto, nieważne w jakiej dziedzinie. W internecie można jednak trafić na kursy o nieco dziwnej tematyce. Oto niektóre z nich.

Cierpisz na nadmiar wolnego czasu i pieniędzy? A co powiesz na ukończenie kursu online, dzięki któremu twoim znajomym opadną szczęki? I to wcale nie z powodu umiejętności, które uda ci się nabyć, a z szoku, że wydajesz pieniądze na coś tak dziwnego. Bo nie każdy kurs musi być użyteczny i nie każdy jest.

Przed tobą lista najdziwniejszych szkoleń, które możesz przejść bez wychodzenia z domu.

Władza i odpowiedzialność: filozofia z superbohaterami

Marvel Cinematic Universe i wszystkie jego odgałęzienia wprowadziły kulturę komiksów i superbohaterów do głównego nurtu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Najwyraźniej nawet w środowisku akademickim. W kursie edX Władza i odpowiedzialność: filozofia z superbohaterami, stworzonym przez SmithsonianX i Harvard Division of Continuing Education, możesz przestudiować filozoficzne rozterki walki Spider-Mana z wielką mocą i odpowiedzialnością Supermana, by bronić prawdy i sprawiedliwości. Kurs chwilowo jest nieaktywny, ale co jakiś czas powraca na platformę.

Zahipnotyzuj świat

Za jedyne 69,99 zł możesz nauczyć się hipnotyzować ludzi. Podczas tych zajęć na Udemy nauczysz się hipnotyzować za pomocą szybkich i natychmiastowych indukcji oraz przejdziesz szybki kurs podstaw hipnoterapii. Zegarek kieszonkowy nie jest wliczony w cenę.

Telepatyczna komunikacja z twoim pupilem

Kto nigdy nie chciał porozmawiać ze swoim zwierzęciem, niech pierwszy rzuci kamieniem. Na kursie Udemy Komunikuj się ze swoim zwierzęciem telepatycznie możesz nauczyć się wykorzystywać swoją naturalną intuicję i zdolności parapsychiczne do komunikowania się z dowolnym gatunkiem. A to wszystko za symboliczną kwotę 69,99 zł. Gdybym tylko wiedziała o tym wcześniej, to może dogadałabym się nieco szybciej z moim Burkiem w sprawie drapania kanapy.

Może cię zainteresować: 10 darmowych kursów na Harvardzie, dzięki którym nauczysz się czegoś nowego

Aktywuj potężny szamanizm wróżek, aby kształtować przeznaczenie zmiany

W tym wypadku tytuł mówi chyba sam za siebie. Za identyczną kwotę, jak w poprzednich dwóch przypadkach, autorka kursu obiecuje, że staniesz się swoim własnym autorytetem duchowym. Odkryjesz również swój wyjątkowy sposób na praktykowanie szamanizmu, aktywując swój związek z królestwami elfów. Rozpalisz w sobie radość, kreatywność, mądrość i wolność w swoim życiu. Wszystko to pracując ze swoimi elfami w celu odkrycia siebie… Są jacyś chętni na ten magiczny kurs?

Jak zostać Sołtysem?

Oto i mój ulubieniec, prosto z naszego polskiego podwórka. Michał Kata to człowiek, który wyjechał na wieś i nie spodobał mu się sposób, w jaki ówczesny Sołtys nią zarządzał, więc po kilku latach sam nim został.

Bez względu na to w jakiej teraz wsi mieszkasz i w jaki sposób Twój obecny Sołtys wypełnia swoje obowiązki to chcę Ci przekazać, że nie jest to funkcja społeczna, która jest nieosiągalna dla Ciebie. Mało tego – uważam, że Sołtysem może zostać każdy, wystarczy, że ma się ku temu chęci. Jeśli zechcesz to pomogę Ci w tym i pokażę jak to osiągnąć. Nagrałem obszerny materiał wideo, w którym dowiesz się wszystkiego.

Pisze pan Michał.

Tego, jak zostać Sołtysem możesz się nauczyć uiszczeniu opłaty w wysokości 189,99 zł.

Matematyka walk ulicznych

Masz łeb do matematyki, ale nie umiesz się bić i obawiasz się o swoje życie, kiedy przechadzasz się wieczorem po ciemnych uliczkach? Instytut MIT wyciąga do ciebie pomocną dłoń i oferuje kurs noszący nazwę Matematyka walk ulicznych. Kurs ten w żartobliwy sposób nauczy cię takich umiejętności jak analiza wymiarowa i rozumowanie w skrajnych przypadkach. Wszystko po to, abyś dobrze obliczył, co musisz zrobić, gdy trzeba będzie zablokować cios.

To który kurs rozpoczynasz najpierw?

Czytaj też: Jak wygląda praca we francuskiej winnicy i jak ją zdobyć?

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Lifestyle