LudzieNews

Firma produkująca gadżety erotyczne otrzymała nagrodę od królowej Elżbiety II

-

2 min czytania

Brytyjska firma Lovehoney zajmująca się zabawkami erotycznymi otrzymała nagrodę od samej królowej Elżbiety II. Wszystko dzięki jej… przedsiębiorczości.

Jeśli liczyłeś na to, że królowa przyznała nagrodę ze względu na produkty oferowane przez firmę, które niezwykle przypadły jej do gustu, to niestety, ale nie tym razem. Nawet jeśli królowa korzysta, to jako dystyngowana starsza pani raczej się tym nie chwali. Skąd więc te wyróżnienie?

Lovehoney to największa brytyjska firma zajmująca się zdrowiem seksualnym, a Jej Królewska Mość właśnie przyznała jej nagrodę Królowej Przedsiębiorczości. Lovehoney zawdzięcza to ciągłemu wzrostowi sprzedaży zagranicznej w ciągu ostatnich sześciu lat. Ogólnie rzecz biorąc, Lovehoney odnotowała wzrost swojej działalności z 12 milionów GBP do 56 milionów GBP. Firma zajmująca się zabawkami erotycznymi może teraz używać godła królowej na swojej gamie produktów. W ich ofercie są między innymi wibratory, bielizna, lubrykanty i sprzęt do krępowania. Co ciekawe, nie jest to pierwsza nagroda otrzymana przez Lovehoney od królowej. W 2016 roku, kiedy firma dopiero co rozwijała swoje skrzydła, Elżbieta II również postanowiła wyróżnić ją nagrodą za przedsiębiorczość.

Przy okazji połączenia tematów starszych pań, wibratorów oraz przedsiębiorczości, grzechem byłoby nie wspomnieć o serialu Grace & Frankie. Lekki i pogodny serial z Jane Fondą w jednej z głównych ról opowiada bowiem między innymi o tym, jak dwie starsze panie zakładają firmę z wibratorami. Tym samym łamią społeczne tabu na temat masturbacji wśród ludzi w podeszłym wieku.

Wróćmy jednak do nagrody. Pomysł przyznawania wyróżnienia powstał na podstawie rekomendacji komitetu pod przewodnictwem księcia Edynburga w 1965 roku. Pierwsi zwycięzcy, znani pierwotnie jako Queen’s Awards to Industry, zostali ogłoszeni w następnym roku. Innym laureatem w 2021 roku zostali między innymi założyciele londyńskiej piekarni Luminary Bakery, w której pracują osoby, które doświadczyły przemocy domowej. 

Czytaj też: Sony ogłasza współpracę między PlayStation a Discordem

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Ludzie