Kultura

Nadchodzi polskie “Californication”. HBO znów we współpracy z Żulczykiem.

-

2 min czytania

Czterdziestolatek, który miał wszystko i wszystko utracił.

Ma urok osobisty, humor i inteligencję. Jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody, a jednocześnie jest to mężczyzna niedojrzały, słaby i zdezorientowany. Taki będzie główny bohater nowej produkcji HBO, powstałej na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka, w którego rolę wcieli się Borys Szyc. Serial będzie nosił tytuł “Warszawianka” i jak twierdzi sam autor będzie to serial obyczajowo-komediowo-życiowo-dramatyczny.

Instagram will load in the frontend.

 

Serial >>Warszawianka<< to obraz pokolenia dzisiejszych 30 – 40-latków, ludzi wykształconych, niepodatnych na tanią ideologię. Pierwszego pokolenia, które tak naprawdę próbuje żyć dokładnie tak jak chce, poza obyczajem, poza tradycją przodków, poza wszelkimi normami ustanowionymi wcześniej. Obraz ten nie jest świetlany, jest smutny. Mimo iż na wierzchu wydaje się̨ zabawny i poukładany. 40 lat to dość symboliczny moment w życiu każdego człowieka. Najczęściej wie się już wszystko, co potrzebne, by dotrwać w miarę stabilnie do końca.

Opowiada reżyser, Jacek Borcuch.

Wiele wskazuje na to, że serial fabułą będzie podobny do amerykańskiego “Californication”, w którym główna postać cierpi na niemoc twórczą i w poszukiwaniu weny wikła się w jednonocne przygody erotyczne.

Oprócz Borysa Szyca na ekranie będziemy mogli zobaczyć między innymi Krystynę Jandę, Jerzego Skolimowskiego i Zofię Wichłacz. Zdjęcia do “Warszawianki” właśnie ruszyły, jednak nadal nie jest wiadome, kiedy będzie nam dane obejrzeć pierwszy odcinek.

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kultura