3 min czytania

Co nowego w Esports BAR + America? Edukacja, rozwój osobisty, zawody przyszłości – trendy i innowacje z tych właśnie dziedzin będą poruszane na tegorocznej amerykańskiej odsłonie konferencji.

Ostatnie lata pokazują obiecujący rozwój w zakresie edukacji w dziedzinie esportu zarówno w USA, jak i w Europie. Uniwersytety w Ameryce Północnej oferują stypendia, celebryci coraz częściej inwestują w esport, o czym pisałem tutaj . Nie dotyczy to jedynie rozrywkowej strony esportu. Gwiazda NBA Tony Parker otworzył własną akademię esportową we Francji, w Polsce również powstają już kierunki studiów jak choćby Esports Business Management w Warszawskiej Szkole Bankowej. Kierunek ten wspierany jest przez biznesowych weteranów polskiego esportu Krzysztofa Stypułkowskiego i Krzysztofa Kubickiego, założycieli Fantasy Expo.

Esport ma ogromny potencjał. Już teraz można rozpoznać cechy, predyspozycje i umiejętności potrzebne do budowania kariery w branży. Szansa na taką karierę, a wraz z nią nabywanie nowych kompetencji, mogą być ważną zachętą dla następnych pokoleń.  Żyjemy w niepewnych i trudnych czasach dla nastolatków, którzy muszą przecież planować osobistą przyszłość niezależnie od ograniczeń spowodowanych pandemią.

Pandemia zmienia punkt widzenia

Światowe systemy edukacyjne zostały w ostatnich miesiącach zmuszone do korzystania z Internetu. Czy to może być punkt zwrotny w sposobie nauczania w ogóle? Czy szerokie korzyści płynące z rozwoju technologii, ale przede wszystkim szybkiej adaptacji młodzieży zostaną w porę dostrzeżone i wykorzystane?

Z pewnością jest to interesujący temat dla światowych liderów branży i będzie się przewijał podczas największych wydarzeń esportowych B2B, takich jak tegoroczny Esports BAR + America. Konferencja będzie pierwszym w pełni internetowym wydarzeniem z serii esportowych spotkań biznesowych Esports BAR.

Dynamiczny rozwój edukacji może się nie udać bez wsparcia biznesu. Stare powiedzenie mówi, że „innowacje zawsze wyprzedzą regulacje”, więc dzięki markom i instytucjom, które koncentrują się na rozwijaniu umiejętności związanych z grami i kodowaniem, być może esport będzie mógł zaoferować studentom wyjątkową okazję do zbudowania solidnych umiejętności akademickich i przygotowania następnego pokolenia do nowego życia zawodowego.

Nie tylko celebryci i biznes wspierają obecność esportu w edukacji.

Dzieje się to oddolnie za sprawą społeczności graczy, zawodników i widzów. Przecież esport to nie tylko zawodowe granie w gry. To cały wielki przemysł z innymi atrakcyjnymi ścieżkami kariery otwartymi dla przyszłych pracowników branży esportowej, od początkujących programistów po wyspecjalizowanych prawników i dziennikarzy, a także analityków i marketerów, jest wiele powodów do zmotywowania studentów do rozważenia możliwości dalszej i wyższej edukacji.

Jesteśmy bardzo ciekawi wystąpień. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową wydarzenia.

Ten artykuł został opublikowany dzięki uprzejmości Brief Esports.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Esports