KulturaLifestyle

Na Androidzie Netflix pozwoli ci oglądać filmy… bez wizji

-

2 min czytania

Aplikacja na Androidzie otrzymała właśnie aktualizację, która oczywiście na razie nie jest dostępna w Polsce.

Czasami pisanie o nowinkach technologicznych jest po prostu deprymujące. Tak jest właśnie w tym wypadku, ponieważ nowa wersja aplikacji Netfliksa na Androdzie otrzymała możliwość wyłączania wizji w trakcie oglądania.

Wybranie tej opcji pozwoli wam jedynie słuchać filmów, zostawiając was z czarnym ekranem i możliwością kontrolowania czasu, przewijania, przyspieszania i przełączania między rozdziałami. Możemy też wybrać jasność ekranu, która w tej sytuacji nie jest bardzo potrzebna.

W nowej wersji znajduje się też opcja Audio Only w ustawieniach. Naciśnięcie na nią otworzy wam menu i pozwoli wam wybrać jaki rodzaj nagłośnienia używasz w trakcie oglądania. Tam możemy wybrać czy używamy zewnętrznych głośników, słuchawek czy raczej korzystamy z wbudowanych głośników naszego smartfona.

Netflix na Android z nową wersją

Opcja Audio Only mnie osobiście bardzo cieszy. Rzadko kiedy mam czas na oglądanie występów stand-uperów, dlatego możliwość włączenia ich bez wizji pozwoli mi odsłuchać ich i przy okazji nie marnować zbyt wiele baterii.

Podobnie się ma sytuacja w trakcie oglądania co niektórych dokumentów. Je i tak, w związku z posiadaniem dwójki dzieci mogę oglądać głównie w trak micie zmywania.

Opcja ta pojawi się w wersji aplikacji o numerze 7.84 build 28 35243. Specjaliście na androidpolice.com twierdzą, że zanim każdy z nas otrzyma ulepszoną wersję apki minie trochę czasu.

Jedyne co nam pozostaje to sprawdzanie Play Store i szukanie czy możemy już zapdejtować apkę do najnowszej wersji.

W ciągu najbliższych miesięcy również na Polskim rynku pojawią się kolejni gracze. HBO zapowiedziało, że HBO Go zamieni się w HBO Max w pierwszym kwartale 2021 roku. Nadal nie jesteśmy pewni, kiedy w naszym kraju zadebiutuje Disney Plus.

Disney w ostatnich tygodniach zachwyca odbiorców zapowiedzianymi serialami i filmami z uniwersów Marvela i Gwiezdnych Wojen. A HBO Max ma otrzymać na swojej platformy wszystkie istotne premiery spod szyldu Warner Bros.

Czytaj też: Wonder Woman 1984 zadebiutuje 25 grudnia w kinach i na streamingu

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura