GamingNews

Mroźny teaser od 11 bit studio. Czyżby nowy Frostpunk?

-

3 min czytania

Pomimo dzisiejszej letniej aury, polscy deweloperzy postanowili nieco ochłodzić klimat. Po premierze dobrze przyjętego Frostpunka, 11 bit studio postanowiło rozpocząć kolejne prace nad tajemniczym projektem.

Efektem tych prac stał się tajemniczy materiał wideo, który został umieszczony na platformie YouTube. Pełna prezentacja prac odbędzie się 12 sierpnia 2021 roku. Poniżej przedstawiamy zwiastun nowej produkcji polaków:

Oglądając powyższy zwiastun, możemy stwierdzić, iż prawdopodobnie doczekamy się kontynuacji popularnej gry strategicznej. Podczas przeglądania materiału, odczuwamy mocny i mroźny klimat zimowych pustyni, przesiąknięty krwią i brudem oleju silnikowego. Taki sam klimat jest również wyczuwalny w pierwszej części.

Mroźna Przypominajka

Przypominamy, że wyżej wspomniana produkcja polskiego studia to gra z gatunku strategii czasu rzeczywistego, łącząca elementy tower buildingu i  survivalu. Gra osadzona jest w postapokaliptycznym świecie. Akcja tytułu rozgrywa się w 1886 roku, gdzie miały miejsce intensywne erupcje wulkanów o nazwie Krakatau i Tambora. Słońce zachodzi na dobre, powodując globalną zimę wulkaniczną. Świat przeżywa masową klęskę głodu, nieurodzaju i  śmierci milionów ludzi.

Aby walczyć z kryzysem władze ,,Imperium Brytyjskiego” zdecydowały się zbudować bogaty w węgiel, potężny, generator ciepła, będący tzw. centralą wszystkich miast.

Naszym zadaniem jest zapewnienie wszystkim ocalałym komfortu i dobrobytu w morderczym, mroźnym klimacie. Gra posiada unikatowe elementy moralne osobowości mieszkańców, które wskazują poziom zadowolenia, jak i efektywność pracy ocalałych. Grający posiada także możliwość zabawy w naukowca, prowadząc wszelakie badania naukowe, które pozwalają mu w konstruowaniu nowych technologii i konstrukcji.

Garść informacji

Premiera Forstpunk odbyła się 24 kwietnia 2018 na platformie Microsoft Windows, a 11 października 2019 ukazała się na platformach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł doczekał się dużego rozszerzenia, pt.: On The Edge, którego premiera ukazał się w sierpniu 2020 roku.

Produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez graczy, jak i przez krytyków. Co więcej, na portalu Metacritic, na podstawie 67 recenzji krytyków, otrzymała ocenę 84 punkty na 100 możliwych.

Za co lubicie 11 bit studio? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod artykułem.

Czytaj też: Nowa gra od twórców Shin Megami Tensei! Monark – zwiastun i paczka informacji!

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming