GamingMobile Gaming

Mroźna piękność ukaże się w Genshin Impact. Informacje od miHoYo

-

2 min czytania

Świat Teyvat znów zaskakuje, zapowiedź nowej żeńskiej postaci motywuje mnie, by ponownie rozpocząć przygodę w grze Genshin Impact.

Eula

Czy jest Genshin Impact ?

Jest to darmowa fabularna gra akcji z elementami kooperacji do czterech graczy, z możliwością eksploracji świata. Wyprodukowana przez chińskie studio miHoYo 28 września 2020 roku. Akcja tytułu rozgrywa się w świecie Teyvat, który jest domem dla siedmiu nacji, a każda z nacji powiązana jest ze specyficznym żywiołem. Postać gracza, zwana Podróżnikiem, wędrowała przez wiele światów ze swoim bratem bliźniakiem. Niefortunnie po przybyciu do Teyvat rodzeństwo zostaje rozdzielone przez nieznanego boga. Bohater wraz ze swoją pomocnicą-Paimonem, podróżuje po Teyvat, aby odszukać swojego zaginionego brata.

Rozgrywka gry polega na zwiedzaniu świata przedstawionego i wykonywaniu szeregu aktywności, które są niezwykle różnorodne, na przykład: pływanie, gotowanie, latanie, wspinanie, rozwiązywanie zagadek, zwiedzanie podziemi czy wykonywanie zadań głównych lub pobocznych. Wszystko to otoczone jest piękną baśniową grafiką, z potworną ilością detali, między innymi: unoszący się pył z traw, czy latające liście na wietrze.

Jakie nowości szykuje miHoYo ?

Genshin Impact to niezwykle popularny i grywalny tytuł. Liczba grających sięga kilkunastu milionowej społeczności na całym świecie. Co najlepsze gra nadal nie traci na popularności, wydając regularne aktualizacje. Tym razem w ramach kolejnej łatki, otrzymamy nową postać o imieniu Eula. Przedstawiona postać włada żywiołem Mrozu (Cryo). Jej podstawową bronią jest wielki oburęczny miecz, którym zadaje miażdżące obrażenia w bitwie. miHoYo opublikował baner i teaser, który przybliża historię Euili.

Mógłbym poświęcić osobny materiał, aby wychwalać tak dobry produkt pod niebiosa. Gra niesamowicie wciąga na setki godzin. Genshin to wspaniałe połączenie dobrze napisanego serialu animowanego  z grą The Legend of Zelda: Breath of the Wild, która stała się wielką inspiracją dla miHoYo podczas produkcji ich ukochanej gry. 

W grę możemy zagrać na: urządzenia mobilne, z Androidem i IOS-sem, komputery osobiste i konsole Play Station 4. Genshin Impact wspiera system multiplatformowej rozgrywki (Crossplay).

Czytaj też:

Gierki z gazetki: Krasnale 2

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming