GamingNews

Monster Hunter Rise – wersja pecetowa bez Crossplayu i Cross-Save!

-

3 min czytania

Tak jak się spodziewaliśmy najnowsza odsłona Monster Hunter Rise, zadebiutuje na komputery osobiste. Niestety, produkcja zostanie wydana w nieco uboższej formie, bez systemu Crossplayu i Cross-Save!

Podczas odbywających się targach Tokyo Game Show 2021 w Japonii została ujawniona dokładna data premiery pecetowego wydania najnowszej gry z serii Monster Hunter. Twórcy zdradzili również kilka bardzo ważnych szczegółów, które od jakiegoś czasu nie były niejasne na forum społeczności zebranej wokół marki. Mowa tutaj o systemie Cross-Play między PC i Switchem oraz Cross-Save, czyli możliwości przenoszenia swoich postępów w grze pomiędzy tymi platformami.

Może ci się spodobać:Pokemon Legends: Arceus bez otwartego świata? Twórcy wyjaśniają!

Studio Capcom z przykrością poinformowała fanów za pośrednictwem swojego Twittera, iż pecetowa wersja gry Monster Hunter Rise nie będzie wspierała wspomnianych systemów, a właściciele przenośnej i stacjonarnej rozgrywki nie będą mogli wspólnie bawić się w wirtualnym świecie bestii. Co więcej, ich wielomiesięczne zapisy z konsoli Nintendo nie będą mogły zostać przeniesione na typowego blaszaka.

Zapewne taka wiadomość zasmuci nie jednego sympatyka otwartych walk z wielkimi gadami. Jednak nie należy się smucić, ponieważ Monster Hunter Rise będzie zawierał wiele technicznych i wizualnych usprawnień, których nie doświadczymy na małym wyświetlaczu Switcha. Są to m.in.:

  • Wsparcie rozdzielczości 4k
  • Tekstury o większej rozdzielczości
  • Brak limitu klatek na sekundę (FPS)
  • (Oczywiste) Wsparcie klawiatury i myszki
  • Wbudowany czat głosowy
  • Wsparcie dla szerokich monitorów o przekątnej 21:9

Co ciekawe już jutro, czyli 13 października na Steam trafi krótka wersja demonstracyjną Monster Hunter Rise, która pozwoli zdecydować nie jednemu graczowi, czy faktycznie warto zakupić nową wersję gry, prócz wersji ,,Switchowej”, która pojawiła się w marcu tego roku. Wersja demo będzie oferować nie tylko rozgrywkę wieloosobową, ale także szeroki  dwuetapowy tutorial z 14 typami broni oraz krótki tryb single-player, podzielony na 3 questy, gdzie gracz stanie przeciwko wielkiemu Izuchiemu, Mizutsune i Magnamalo.

Na sam koniec warto też wspomnieć o zapowiedzianym podczas TGS 2021 dodatku fabularnym do Monster Hunter Rise – Sunbreak, który pojawi się latem 2022 roku na obu platformach. Nowe rozszerzenie przeniesie nas do mrocznego regionu, na którym żyją smokopodobne bestie z piekła rodem.

Czytaj też:Pokemon Legends: Arceus bez otwartego świata? Twórcy wyjaśniają!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming