Muzyka

Molesta nie zagra na Fest Festivalu, bo chce móc występować dla antyszczepionkowców

-

2 min czytania

Każdy zespół może udawać, że decyzja o rezygnacji z grania wynika z ich walki o wolność, ile chce. Koniec końców jest to wspieranie szurów, którzy nie wierzą w szczepienia.

Jak poinformowała wczoraj Molesta Ewenement ich występ na chorzowskim Fest Festivalu nie dojdzie do skutku, ponieważ legendy sceny nie chcą selekcjonować publiczności.

Przypomnijmy, że organizatorzy festiwalu zdecydowali się na stworzenie wydarzenia tylko dla osób zaszczepionych. Moleście to się nie spodobało i postanowiła teraz to głośno powiedzieć. W momencie gdy poziom wyszczepień spada na łeb na szyję. Żeby jeszcze może w ten sposób pokazać nie szczepiącym się osobom, że robią dobrze.

“Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie. W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja  branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek  zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem ‘sine qua non’ jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement. Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana” – pisze na fejsbuku zespół.

Osobiście uważam, że rezygnacja z występu to głupota, która potwierdza u wielu osób, że ich decyzja o nieszczepieniu była słuszna. Bo skoro tytani intelektu i legendy polskiej sceny hip-hopowej też walczą o wolność, to coś musi być z tymi szczepieniami.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Muzyka