Kultura

Minęło 15 lat od emisji pierwszego odcinka HIMYM. Jak potoczyła się dalsza kariera aktorów?

-

4 min czytania

“Jak poznałem waszą matkę” to serial o którym słyszał niemal każdy. Poprzez serię migawek z przeszłości, główny bohater o imieniu Ted wspomina w nim dawne czasy.

Opowiada o miłosnych wzlotach i upadkach, jednak przede wszystkim snuje nietypową historię o poszukiwaniu pokrewnej duszy – tytułowej matki swoich dzieci. W poszukiwaniach tych nieustannie pomaga mu Barney, który w praktycznie każdej sytuacji widzi okazję do podrywu. Oprócz tego w paczce przyjaciół mamy też Robin, dla której najważniejsza jest kariera oraz Lily i Marshalla, dla których najważniejszy jest ich związek.

Serial emitowany był od 19 września 2005 roku, a więc właśnie minęło 15 lat, odkąd po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć ich na ekranie. Powstało 9 sezonów, co daje nam aż 208 odcinków, a ostatni z nich miał swoją premierę w marcu 2014 roku.

 

stary barney stinson na memie

Jak potoczyły się dalsze losy aktorów po zakończeniu produkcji? Spoczęli na laurach, czy może ich kariera nabrała tempa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Josh Radnor (Ted Mosby)

Radnor jeszcze podczas pracy przy HIMYM brał udział w innych projektach. Czasem nawet sam pisał do nich scenariusze, oraz pełnił funkcję reżysera (“SzczęścieDziękujęProszęWięcej” oraz “Sztuki wyzwolone“). Choć do tej pory zajmuje się aktorstwem, to nie odniósł na tym polu większych sukcesów. W życiu prywatnym nadal poszukuje tej jedynej. Układa również piosenki, których wykonania wrzuca na swój kanał na YouTube.

Neil Patrick Harris – Barney Stinson

Rola w serialu przyniosła mu dużą popularność, jednak zamiast odcinać kupony, pracował nad swoją dalszą karierą. Gra w musicalach, prowadził galę rozdania Oscarów, a także wcielił się między innymi w główną postać Hrabiego Olafa w netflixowej “Serii niefortunnych zdarzeń”, która zebrała wiele pozytywnych recenzji. Interesuje się również sztuczkami magicznymi – tak samo jak serialowy Barney.  Prywatnie wygląda na to, że również świetnie mu się układa. Od 2014 roku jest w związku małżeńskim z Davidem Burtką i wspólnie wychowują dwójkę dzieci.

Alyson Hannigan – Lily Aldrin

Przed powstaniem sitcomu znana była z roli w “American Pie”. Choć postacią Lily Aldrin zdobyła dużą sympatię widzów, Holywood nie było dla niej łaskawe.  Zagrała jeszcze kilka mało znaczących ról oraz została prowadzącą show “Penn & Teller: Fool Us”, w którym uczestnicy prezentowali magiczne sztuczki.

Instagram will load in the frontend.

Cobie Smulders – Robin Scherbatsky

Dzięki roli niezależnej prezenterki telewizyjnej, jej kariera podobnie jak w przypadku Neila Harrisa wskoczyła na wysokie obroty. Smulders wystąpiła między innymi w filmach o superbohaterach – “Kapitan Ameryka”, “Avengers” oraz “Spider-Man: Daleko od domu”. Prywatnie tak jak serialowa Robin pochodzi z Kanady, jednak nie stawia pracy na pierwszym miejscu. Od 2012 jest żoną Tarana Killama i wspólnie wychowują dwójkę dzieci.

Jason Segel – Marshall Eriksen

Zarówno przed rolą Marshalla, jak i później występował w wielu komediach, głównie romantycznych. Tak samo jak Josh Radnor wyreżyserował i zagrał we własnym filmie noszącym tytuł “Chłopaki też płaczą”. W tym roku premierę miał też jego serial “Nadajemy z gdzie indziej”, nie odbił się on jednak większym echem na świecie.

Niezależnie od tego czy odnieśli późniejszy sukces czy nie, każdy z aktorów jest postacią, która na stałe wpisała się w popkulturę. A sam serial? Co tu dużo mówić? Jest legen- wait for it – dary!

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kultura