Gaming

Microsoft rozpoczął pracę nad grą o Mandalorianinie

-

2 min czytania

Gorące ploteczki zawsze w cenie. Niedawno można było przeczytać w mediach, że Microsoft wziął się za egranizację Indiany Jonesa, teraz według przecieków amerykański kolos miałby pracować nad komputerową wersją przygód Mandalorianina.

Mandalorianin to jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Nie powinno więc nikogo dziwić, że znaleźli się tacy, którzy chcieliby dać fanom możliwość wcielenia się w ulubioną postać. Oczywiście tytuł nie skupiałby się jedynie na Mandalorianinie, ale pozwalał nam po prostu poczuć się prawdziwym łowcą nagród.

Pierwszy raz o tym, że tak gra może powstać usłyszeliśmy w styczniu. Wtedy takie rozwiązanie sugerował Jason Schreier, który jest znany z tego, że ma dziesiątki źródeł, które pozwalają mu wiedzieć więcej niż inny.

Czy powstanie gra o Mandalorianinie?

Star Wars Jedi: Fallen Order to spin-off oparty na popularnym IP Disneya, który stał się jedną z najlepiej sprzedających się gier roku 2020. Dla wielu firm dowiodło to potencjału Star Wars w świecie gier. Po latach posuchy możemy się spodziewać więc coraz większej ilości produkcji.

Niedawno do mediów trafiła informacja, że Ubisoft pracuje aktualnie razem z Disneyem nad tytułem z uniwersum Gwiezdnych Wojen, który będzie posiadał otwarty wiat.

EA zawarło umowę na wyłączność z Disneyem do tworzenia gier wideo w uniwersum stworzonym przez George’a Lucasa.

Jednak po ogłoszeniu nowego projektu Ubisoftu, wydaje się, że ta umowa nie jest, aż tak mocna, aby Microsoft nie mógł przekonać Disneya do stworzenia kolejnej produkcji.

W końcu Electronic Arts nie jest w stanie zapewnić tylu tytułów, o ilu marzą gracze i fani Gwiezdnych Wojen. A ta ilość jest… niezliczona. Co sądzicie o takim tytule? Chcielibyśmy poszukać opryszków na terenie całej galaktyki?

Czytaj też: Mandalorianin Boba Fett i jego kanoniczne pochodzenie rozszyfrowane przez fanów

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming