GamingMobile GamingNews

Micetopia, gra w stylu metroidvania zagości na telefonach

-

2 min czytania

Micetopia może być znana osobom, które posiadają Switcha. Gra miała swoją premierę na tej platformie w Listopadzie 2020. Teraz pojawi się na systemach android i iOS.

Ninja Rabbit Studio stworzyło Micetopię, a tytuł ten wydany na Switcha został przez Ratalaika Games. Za grę na telefony odpowiada Crescent Moon Games. Tak jak nazwa gry wskazuje, wcielamy się w niej w dzielnego myszego wojownika, który musi pokonać wrogów i uratować mieszkańców Micetopii. Na drodze bohatera czeka wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do celu.

Tak jak przystało na grę typu Metroidvania, wraz z progresem, odblokowujesz dodatkowe zdolności. Mają one pomóc ci w wykonania tego heroicznego zadania. Platformówka koncentruje się na walce, a grafika stylizowana jest na pixelart.

Sprawdź jak wygląda gra na powyższych Twittach. Zobaczysz na nich naszego głównego bohatera jak walczy z przeciwnikami, na dodatek wszystko okraszone bardzo fajną grafiką. Stylizowanie gier na retro jest bardzo popularne ostantimi czasami i dla niektórych może być to przesada, ale gra zyskuję dzięki temu bardzo fajny klimat. Gry typu Metroidvania jeżeli dobrze skonstruowane zapewniają wiele godzin rozrywki i dużą powtarzalność. Ciekawe czy przygody mysiego bohatera wniosą coś nowego do tego rodzaju rozgrywki. Jak na razie estetycznie, gra wygląda dobrze.

Jak na razie gra jeszcze nie jest dostępna na telefony komórkowe, ale jeżeli posiadacie Nintendo Switch to możecie ją zakupić w sklepie. Cena nie jest wygórowana bo kosztuje około 20 złotych. Wydatek nieduży, a może być to fajna odskocznia od nowych dużych produkcji. Kiedy gra pojawi się na androidzie i iOS jeszcze nie wiemy, ale wydawcy mówią niedługo.

Czytaj też: Indie dev: Aeterna Noctis, gra typu metroidvania

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming