GamingNews

Men of War II – kontynuacja kultowej strategii nadciąga w wybuchowym zwiastunie [Wideo]

-

3 min czytania

Fani strategi czasu rzeczywistego mają powód do świętowania. Jedna z najbardziej docenionych serii  gier wojennych czasu rzeczywistego – Man of War powraca po latach. Zobacz wybuchowy zwiastun Man of War II!

Za duchową kontynuację odpowiada twórca pierwowzoru, czyli ukraińskie studio Best Way.  Sequel wróci do korzeni serii i ponownie zabierze nas na front II wojny światowej, a dokładnie na wschodnią i zachodnią stronę konfliktu. Co ciekawe, każdy aspekt gry ma być bardziej rozbudowany niż oryginał – od sztucznej inteligencji, przez kluczowe mechaniki, po oprawę audio-wideo. Twórcy obiecują także odtworzyć realne miejsca historyczne, gdzie rozgrywały się największe bitwy w tamtym okresie.

Założeniem Man of War II jest dostarczenie graczom nowoczesnej rozgrywki. Jego największym atutem ma być mechanika Front Line, czyli dynamicznie zmieniająca się linia frontu, która dzieli mapę na dwie części. To właśnie wprowadzenie tak niecodziennego systemu ma znacząco wpływać na przebieg bitwy. Przykładowo niektóre zadania mogą być wykonywane tylko po jednej stronie frontu. Jego przebieg zależy wyłącznie od postępu napierającej na wroga piechoty. Oczywiście, ciężkie maszyny, tj.: czołgi mogą pomóc żołnierzom w zdobyciu określonego celu lub utrzymaniu go w jak najdłuższym czasie.

Może ci się spodobać:Polacy stworzyli wódkę z czerstwego chleba, aby walczyć z marnowaniem żywności!

Kolejną mechaniką, która pojawi się Man of War II jest funkcja Direct Vision, która pozwala zobaczyć pole bitwy z nieco innej perspektywy. Prócz oferowanego widoku z góry w każdym możemy, przejąc kontrolę nad pojedynczymi jednostkami i samodzielnie prowadzić desant bombowy z samolotu lub ostrzał z KM-u, obserwując wszystko z perspektywy TPP i (najciekawsze) z FPP.

W grze zobaczymy także m.in.: 300 odwzorowanych historycznie pojazdów, 45 batalionów żołnierzy: niemieckich, radzieckich i alianckich. Warto też wspomnieć o trybie single- player. Man of War II oferuje dwie kampanie fabularne dla pojedynczego gracza, w którym fabuła podzielona jest na dwie części. W jednej poprowadzimy wojska alianckie, a w drugiej wojska sowieckie znajdujące się na froncie wschodnim. Prócz kampanii fabularnej tytuł otrzyma tryb multiplayer i możliwość rozgrywki online do 4 graczy jednocześnie na wybranych mapach.

Premiera Man of War II zaplanowano na 2022 roku. Niestety, dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Gra ukaże się wyłącznie na komputerach PC. Oczywiście gra może zostać w pełni spolonizowana, ale na tę informację musimy jeszcze trochę poczekać

Czytaj też: Naukowcy odkryli rzekę, która pachnie alkoholem. Czy to możliwe? Mamy odpowiedź! [Wideo]

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming