FoodLifestyleNews

McDonald’s podejmuje działania, aby stać się miejscem bardziej przyjaznym dla rowerzystów

-

2 min czytania

Oddział restauracji McDonalds w filipińskiej Manili testuje inicjatywę Bike&Dine. Specjalne konstrukcje są przeznaczone dla klientów poruszających się na rowerach.

Odnotowując znaczny wzrost liczby rowerzystów podczas pandemii spowodowany brakiem możliwości transportu, McDonald’s oficjalnie uznał rowerzystów za klientów typu drive-in. Ich inicjatywa „ride-thru” od zawsze miała na celu zachęcenie kierowców wszelkiego rodzaju pojazdów do korzystania z wygody udogodnień dla zmotoryzowanych. Podobno do pojazdów zaliczane są również rolki i hulajnogi, nie przejdzie natomiast numer z jazdą na miotle. Niestety, nie żyjemy w uniwersum Harry’ego Pottera i miotła nie jest przedmiotem uznawanym za pełnoprawny środek transportu. Uwierzcie mi na słowo. Z dodatkowym udogodnieniem dla rowerzystów postanowił wyjść McDonald’s Philippines. Chcą oni zapewnić klientom na dwóch kółkach bezpieczny i wygodny sposób na delektowanie się posiłkami.

Bike&Dine

Najnowszym sposobem, w jaki McDonald’s wspiera swoich klientów rowerowych, jest tworzenie niestandardowych kombinacji stojaków na rowery i stołów.

Przeprowadziliśmy badanie, które obejmowało wywiady z rowerzystami i dostawcami. W ten sposób opracowaliśmy projekt Bike & Dine. Zawiera on stojaki zintegrowane z półką, dzięki czemu rowerzyści mogą wygodnie delektować się posiłkiem. Pracownicy McDonald’s pilnują natomiast, czy ich rowery są ustawione pionowo, bezpiecznie i pewnie.

Wyjaśnił Melon Salazar, starszy wiceprezes ds. Rozwoju biznesu w McDonald’s Philippines.

McDonald's podejmuje działania, aby stać się miejscem bardziej przyjaznym dla rowerzystów

Tak wyglądają udogodnienia dla rowerzystów w restauracji w Manili (źródło: materiały prasowe)

Stoły do ​​rowerów są obecnie testowane w oddziałach Vermosa i McKinley West. Według Hernandeza opinie były bardzo zachęcające i istnieją plany, aby wprowadzić je na obszarach, w których wielu rowerzystów potrzebuje bezpiecznego i wygodnego postoju podczas konsumpcji posiłku. McDonald’s Philippines testuje również przekształcanie miejsc parkingowych w miejsca na rowery. Zgodnie z ich projektem miejsce, które normalnie mieści jeden samochód, ma pomieścić dziewięć rowerów. Obecnie mają 14 oddziałów z przerobionymi w ten sposób parkingami.

Inicjatywa McDonald’s Bike&Dine to sposób na promowanie alternatywnych opcji transportu. Zapewniając bezpieczną przestrzeń dla rowerów, może pomóc zachęcić więcej ludzi do pedałowania i odciążenia ruchliwych ulic Manili.

Czytaj też: “Dzieci kopią dorosłych” – nowa kampania społeczna śląskiej policji

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Food