FilmNews

Matrix Zmartwychwstanie – scenarzysta twierdzi, że najnowsza produkcja jest bardzo dziwna i zarazem piękna!

-

4 min czytania

Do premiery najnowszego Matrixa pozostał zaledwie miesiąc. Z pewnością fani mrocznej sagi zacierają ręce na wieść, że już niebawem przeżyją emocjonującą przygodę w ich ukochanym uniwersum. 

Kilka dni temu przedstawiciele firmy Warner Bross opublikowali kilka plakatów promujących najnowszą część Martixa, a teraz o filmie wypowiedział się jeden z głównych scenarzystów –  David Mitchell.

Na łamach wywiadu dla greckiego czasopisma To Vima – Mitchell stwierdził, że ,,Matrix Zmartwychwstanie” nie będzie jakimś zwyczajnym sequelem. Scenarzysta określił go jako ,,coś autonomicznego, co jednocześnie w pomysłowy sposób łączy poprzednie trzy Matrixy”.

Widziałem film w Berlinie we wrześniu. Wyszedł naprawdę dobrze. Nie mogę ci powiedzieć, o czym dokładnie jest, ale mogę wyjaśnić, czym na pewno nie jest. Nie jest to po prostu zwyczajny sequel, ale coś autonomicznego, co jednocześnie w pomysłowy sposób łączy poprzednie trzy Matrixy. To bardzo piękny i dziwny twór. Udaje mu się osiągnąć kilka rzeczy, których nie oglądamy w kinie akcji. Ten film obala zasady blockbusterów.

Fabuła nowego Matrixa skupia się wyłącznie na głównym bohaterze sagi – Neo, który ponownie powraca do nowego wymiaru, gdzie musi uratować swoją ukochaną Trinitry ze szponów nieobliczalnego systemu. Jego powrót zwiastuje także koniec sojuszu pomiędzy maszynami i ludźmi. Produkcja będzie nawiązywać do pierwszej części sagi, o czym poinformował nas sam przedstawiciel studia Warner Bros. Pictures. Poniżej przedstawiamy krótki opis fabularny:

W świecie dwóch rzeczywistości – gdzie codzienność miesza się z czymś więcej – Thomas Anderson będzie musiał raz jeszcze zdecydować się, czy podążać za królikiem do nory. Wybór nie będzie prosty, ale Matrix jest potężniejszy, bardziej strzeżony i niebezpieczniejszy niż kiedykolwiek.

W rolach głównych wystąpią ponownie Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss – w rolach znanych wszystkim sympatykom sagi postaci Neo i Trinity. Dodatkowo w filmie pojawią się także inne znakomitości sceny filmowej tj.: Yahya Abdul-Mateen II (seria Aquaman), Jessica Henwick (serial Iron Fist, Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy), Jonathan Groff (Hamilton, serial Mindhunter), Neil Patrick Harris (Zaginiona dziewczyna), Priyanka Chopra Jonas (serial Quantico), Christina Ricci (seriale Ucieczka z domu obłąkanych, The Lizzie Borden Chronicles), Telma Hopkins (serial Już nie żyjesz), Eréndira Ibarra (seriale Sense8, Nieposkromiona), Toby Onwumere (serial Imperium), Max Riemelt (Sense8), Brian J. Smith (seriale Sense8, Treadstone) i Jada Pinkett Smith (Świat w ogniu, serial Gotham).

Może ci się spodobać:Polacy stworzyli wódkę z czerstwego chleba, aby walczyć z marnowaniem żywności!

Za reżyserię Matrix Zmartwychwstanie odpowiada Lana Wachowski, która napisała scenariusz wraz ze wspomnianym Davidem Mitchellem oraz Aleksandrem Hemonem. Zespół w tworzeniu scenariusza posiłkował się postaciami stworzonymi przez brand The Wachowski.

Z kolei producentami niniejsze produkcji: Grant Hill, James McTeigue i Lana Wachowski. Natomiast tzw. funkcję producenta wykonawczego objęli:  Garrett Grant, Terry Needham, Michael Salven, Jesse Ehrman i Bruce Berman.

Światowa premiera nowych przygód Neo zapowiedziano na 22 grudnia 2021 roku. W Stanach Zjednoczonych tytuł zadebiutuje równocześnie na wielkich ekranach kin oraz na platformę HBO MAX.

Czytaj też: Parczew – mężczyzna postanowił wyrzucić śmiecie do lasu. Złapano go bo zostawił stare awizo!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film