FilmKulturaV.TVVideo

Czy Hobbici i Wonder Woman przekonają ludzi do noszenia maseczek?

2 min czytania

Nowa kampania społeczna opublikowana w środę przez Ad Council przypomina o noszeniu maseczek za pośrednictwem popularnych postaci, w tym Harry’ego Pottera, Wonder Woman i Jokera.

Jak pewnie większość ludzi nie przepadasz za codziennym noszeniem niewygodnej maseczki. Jednak jak mus, to mus. Niektórych trzeba do tego niestety specjalnie przekonywać. W ciekawy sposób postanowiło zrobić to studio Warner Media, angażując w sprawę kilka fikcyjnych postaci. Takiego na przykład Harry’ego Pottera zwykle mogliśmy oglądać z różdżką, peleryną i okularami. Teraz fani mogą go również zobaczyć w nowym outficie. Mianowicie z maseczką. Co więcej, nie tylko jego. Na pokładzie kampanii możemy też zobaczyć Wonder Woman, Jokera, Neo z Matrixa, czy też grupkę Hobbitów.

Nie tylko fikcyjne osoby ze świata Hollywood zachęcają do noszenia maseczek. Niektóre gwiazdy wykorzystały swoją moc celebryty, aby zachęcić do tej czynności. Jennifer Aniston, Tom Hanks i Kerry Washington – to właśnie między innymi oni głośno wzywali swoich zwolenników w mediach społecznościowych do zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu społecznego.

Wideo “Mask Up America” przedstawia postacie w znanych scenach filmowych, które zostały zmontowane, tak aby ich bohaterowie nosili na twarzach maseczki. Czy go kogoś przekonają? Nie wiemy. Mimo to warto kampanię obejrzeć, choćby dla samego zobaczenia efektów montażu.

Obejrzyj też: Tom Cruise biegnie w swoich największych filmowych rolach

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film