AnimacjaFilmKomiksyNewsSerial

Marvel Studios i DC Films nie pojawią się na San Diego Comic Con

-

2 min czytania

Jedno z najważniejszych wydarzeń fandomowych w tym roku odbędzie się bez dwóch najważniejszych gości, Marvel i DC Comics.

Tegoroczne San Diego Comic Con, w tym roku odbywające się w wersji online,  odbędzie się bez dwóch najważniejszych gości – Marvel Studios i Warner Bros DC Films. Nie spodziewajcie się więc dużej ilości zapowiedzi podczas jednego z najważniejszych geekowych wydarzeń tego roku.

Świat się zmienia, co tu dużo mówić. Jeszcze kilka lat temu imprezy, jak E3 i Comic Con, były świętem wszystkich fandomów, podczas którego dostawaliśmy nowe zapowiedzi, panele z gwiazdami minionych hitów czy tych nadchodzących. Jak udowodnił nam ostatni rok, panele online potrafią znacznie łatwiej dotrzeć do odbiorcy i oczekiwanie przez wielkie wytwórnie na konkretną datę, aby rozpocząć kampanię reklamową najnowszej produkcji, stało się mało opłacalne.

Już wcześniej można było zauważyć to podczas targów gier komputerowych E3 – japoński gigant Sony już kilka lat temu wycofał się z udziały w tym wydarzeniu i przeprowadza cykliczne prezentacje na YouTube o nazwie State of Play. To tam teraz poznajemy wszystkie gry i nowinki związane z Playstation. Tegoroczna edycja dodatkowo mogła utwierdzić wszystkich w przekonaniu, że stara forma targów, conów i innych tego typu wydarzeń jest już przeżytkiem i musi ewoluować w byt istniejący na raz w świecie rzeczywistym i elektronicznym.

Decyzja Marvel i DC o opuszczeniu San Diego Comic Con (przynajmniej w tym roku) jest zrozumiała. Wystarczy spojrzeć na zeszły i dużą obecność Marvel Studios na corocznym wydarzeniu Disney’a, D23 Expo. DC Films natomiast ma od roku własne wydarzenie, DC Fandome, które również odbywa się w formie bardzo rozbudowanego panelu online, z wywiadami i prezentacjami nie tylko z filmowych odsłon tego uniwersum.

Warto tu zaznaczyć, że, w wypadku uniwersum Batmana i Supermana, mówimy tylko o filmowych odsłonach. Warner Bros. i DC i tak się pojawią, ale niekompletne –  WB zaprezentuje swoje seriale, a DC Publishing swoje plany wydawnicze.

San Diego Comic Con@Home odbędzie się w dniach od 23 do 25 lipca.

czytaj też: Jeden znak w nazwie Wi-Fi, który zepsuje twojego iPhone’a i Mac’a

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Animacja