Komiksy

Marvel ma Kapitan Genitalia? Nie zrozumienie imienia wywołało burzę

-

2 min czytania

Kiedy Liam McGuire ze ScreenRant opublikował na Twitterze w imieniu Marvela informację o nadchodzącej serii United States of Captain America nr 4, nie spodziewał się tego, co wywoła. A wywołał oczywiście niezrozumienie.

Wspomniana seria United States of Captain America przedstawia nowe spojrzenie na tę postać, a mianowicie jego naśladowców z całych Stanów Zjednoczonych. Pojawiła się tam postać z mniejszości filipińsko-amerykańskiej. Przedstawiono ją słowami “Poznaj Ari Agbayani”. I wtedy się zaczęło.

Mało kto z nas mówi po filipińsku, który zaadoptowany został z języka tagalog, a pochodzi rodziny języków malajsko-polinezyjskich. Tam słowo Ari oznacza genitalia i tu jest cały ambaras. No bo jak to dziewczyna nazywa się Ari America, czyli genitalia ameryki. Oczywiście obrońcy moralności i mniejszości szturmem zaatakowali postać, że ubliża mniejszości i nie powinna się tak nazywać.

Co ciekawe atak czy też nalot nastąpił na pisarkę Marvela, Alysse Wong, która wielce się zdziwiła na całe zamieszanie. Pierwsze co musiała zrobić po przebudzeniu to wyjaśnić sprawę.

Dzień dobry! Obudziłam się i ujrzałam wiele odpowiedzi na naszego nowego bohatera Fil Am [Filipino American] i chciałbym podziękować za podzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami. Chciałbym wyjaśnić coś na temat jej pełnego imienia, które brzmi Arielle Agbayani. Została nazwana na cześć kilku przyjaciół z Fil Am. Oznacza to, że mogę napisać postać, która odzwierciedla moją społeczność. Jestem zaszczycona przez wsparcie i miłe słowa, które widzieliśmy o Arielle! A jako dzieciak z Fil Am, który nie widział wielu postaci takich jak ja, cieszę się, że to się zmienia i mam nadzieję, że w przyszłości zobaczymy ich o wiele więcej!

Przewracam oczami ludzi, którzy są tak zafascynowani nazwą. Większość, gwarantuję, nie mówi biegle nawet w tagalog lub niewiele wie o kulturze filipińskiej. Nikt nigdy się nie śmiał mojego imienia tutaj w PH ani innych znanych mi osób o tym samym imieniu, więc o czym oni mówią.

Zresztą, jeżeli dobrze pamiętam to na przykład w DC jest Dick Grayson, co teraz wydaje się śmieszną konotacją imienną. Zwróćmy uwagę na jedną bardzo pozytywną rzecz, w Marvelu już były postacie o imionach, które miały dziwne konotacje tak jak Riri Williams czy szeryfa Blightspoke.

Czytaj też: Zombie to nie wszystko – Hellraid : The Prisoner DLC wkracza do Dying Light.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Komiksy