Serial

Mandalorianin to najbardziej piracony serial 2020 roku

-

2 min czytania

Mandalorianin okazał się najczęściej piraconym serialem w 2020 roku. Przez lata tytuł ten należał do Gry O Tron. W ciągu ostatnich miesięcy podium dopełnili The Boys od Amazon Prime i Westworld od HBO.

Wyniki podał portal TorrentFreak. Portal policzył, wszystkie nielegalne kopie odcinków popularnych seriali.

Gra o Tron była królem złodziei przez wiele lat. Oczywiście zakończenie kultowej produkcji spowodowało, że jej panowanie dobiegło końca.

Wygrana Mandalorianina nie powinna nikogo dziwić. Jest to w końcu jeden z najgłośniejszych seriali ostatnich lat, a do tego platforma, na której się znajduje jest nadal niedostępna w wielu europejskich krajach.

TorrentFreak donosi, że walka o bycie najchętniej kradzionym serialem była zażarta. Ostatecznie The Boys i Westworld musiały uznać wyższość produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen.

Fakt, że każdy z trzech seriali pochodzi z innej platformy streamingowej pokazuje nam, że świat telewizji powoli się zmienia. I coraz częściej będziemy musieli decydować, które portale streamingowe będziemy chcieli posiadać.

Pierwsza dziesiątka najchętniej piraconych produkcji przedstawie się następująco:

  1. Mandalorianin (w 2019 roku 3 miejsce)
  2. The Boys
  3. Westworld
  4. Wikingowie (w 2019 4 miejsce)
  5. Star Trek: Picard
  6. Rick i Morty (w 2019 8 miejsce)
  7. The Walking Dead (w 2019 6 miejsce)
  8. The Outsider
  9. Arrow (w 2019 10 miejsce)
  10. The Flash (w 2019 roku 7 miejsce)

Jak widać w pierwszej dziesiątce znalazły się cztery nowe produkcje. W wypadku Westworld jest to kwestia powrotu do historii sprzed kilku lat. Jednak Star Trek: Picard i Outsider to premierowe produkcje, które otrzymały pierwsze sezony w swojej historii.

TorrentFreak podkreśla, że dane te nie są idealne. W dzisiejszych czasach wielu użytkowników korzysta ze stron, które nie raportują ilu posiadają użytkowników i jak często ściągane są z nich odcinki.

Ranking jest oparty na trafficu BitTorrent, który jest jedynie małą porcją serialowego piractwa.

Czytaj też: Moc dawno nie była tak silna – Mandalorianin, sezon drugi [recenzja ze spoilerami]

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Serial