FilmSerial

Mandalorianin potrzebuje nowego kolegę. Kto zastąpi Baby Yodę?

-

3 min czytania

Odkąd mały Grogu pojawił się w serialu The Mandalorian z dnia na dzień stał się światowym fenomenem. Ten mały zielony stworek znika jednak z serialu i będzie przeżywał przygody poza ekranem, przynajmniej na razie.

Ta najsłodsza postać serialu na początku znana jako “Dziecko” albo właśnie “Baby Yoda” z dnia na dzień została fenomenem popkultury. Nawet ci, którzy nie oglądali Gwiezdnych Wojen, z pewnością poznali tego małego stworka i wiedzą kto to jest.

Przez dwa sezony serialu The Mandalorian mieliśmy przyjemność śledzić przygody Dina Djarina (w tej roli świetny Pedro Pascal) i jego małego, acz niemłodego wychowanka, którego imię to Grogu. No właśnie ma on pięćdziesiąt lat, więc jest starszy od naszego łowcy nagród.

W ostatnim odcinku sezonu drugiego Din Djarin dokończył swoje zadanie, a mianowicie dostarczył Grogu do Rycerzy Jedi, a właściwie do tego ostatniego prawdziwego, czyli samego Luke’a Skywalkera (w tej roli komputerowo odmłodzony Mark Hamill).

No i tutaj teoretycznie kończy się przygoda, bo Grogu będzie się uczył na Rycerza Jedi i raczej nie wystąpi w sezonie trzecim serialu, przynajmniej na początku.

Tym samym nasz bohater będzie potrzebował partnera. Teraz będzie bardzo dużo możliwości, bo Favreau i Filoni wprowadzają złoczyńcę pojawiającego się w Star Wars Rebels, czyli samego Wielkiego Admirała Thrawna. Dzięki wprowadzeniu tej postaci jest bardzo duża szansa na innych bohaterów z książek. Thrawn pojawi się prawdopodobnie w spinoffie o Ahsoce, czyli Jedi, której nauczycielem był Anakin Skywalker.

Pojawiały się też informację, że w serialu może pojawić się Mara Jade Skywalker, czyli żona Luke’a. Jest ona powiązana z postacią Thrawna, a wszystko to opisywane w książkach autorstwa Timothy’egop Zahna. Disney na początku odrzucił tamto rozszerzone uniwersum, ale widać, że do niego powracają.

W takim razie partnerem Dina Djarina mógłby zostać Talon Karrde, postać stworzona właśnie przez Zahna. Idealnie pasowałby do Mandalorianina, bo jest typem w stylu Lando Calrissiana i dodałby swego rodzaju luzu do serialu. Kim jest Karrde? Portal fanowski Jedi Net bardzo fajnie opisał tę postać

Wyobraź sobie Hana Solo – oryginalnego Hana Solo, który jako pierwszy strzelał w kantynie Mos Eisley. Teraz wyobraź sobie, że Han Solo jest bez przyjaciela, takiego jak Chewbacca, bez kompasu moralnego jak u Luke’a, bez miłości księżniczki Lei.

Czytaj też: Brie Larson w Gwiezdnych Wojnach? Tak jako Mara Jade Skywalker

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film