GamingNewsPlanszówki

Magic: The Gathering otrzyma karty ze świata Warhammera 40,000

-

2 min czytania

Karcianka Magic: The Gathering w najnowszym projekcie od Wizards of the Coast, będzie przecinać światy multiwersum z innymi franczyzami.

Wczoraj odbyło się spotkanie zarządu z inwestorami, Hasbro, do którego należy Wizard of the Coast ogłosiło nowy projekt związanyu z niezwykle popularną grą karcianą Magic: The Gathering. Nowa odsłona nazywać się będzie Universes: Beyond. W tej najnowszej odsłonie dostaniemy licencjonowane produkty między innymi z Warhammera 40,000 oraz Tolkienowskiego  Śródziemia.

Universes Beyond powstał dzięki prostej myśli – jeśli możemy rozszerzyć naszą historię poza system gry na takie rzeczy, jak komiksy, powieści i inne gry. To z pewnością możemy rozszerzyć sposób grania, aby umożliwić graczom odkrywanie światów poza światami Magica. Napisano w oficjalnmym blogu Magic: The Gathering

Dla wszystkich kolekcjonerów karty z nowych światów będą nie lada gratką. Wizards poinformowało, że nowe karty będą wydane w ten sam sposób co zeszłoroczna edycja kart z The Walking Dead. Chodzi tu oczywiście o holograficzną folię. Firma zapewnia, że nie będzie to jednak tylko limitowana edycja kart z nowymi grafikami.

Talie nie będą oddzielnymi edycjami specjalnymi jak niektóre, wydawane pod szyldem Secret Lair.

Na przykład talie Warhammer 40,000 Commanders będą dostępne wszędzie tam, gdzie obecnie sprzedajemy talie Commander, podobnie będzie z produktem serii Władcy Pierścieni. Czasami możemy tworzyć powiązane produkty Secret Lair, tak jak na przykład Secret Lair “Godzilla ląduje”, gdy wyszło Ikoria: Lair of Behemoths. Pojawi się czasemó też sporadyczny samodzielny produkt, taki jak The Walking Dead, ale zamiarem jest uczynienie Universes Beyond tak dostępnym, jak każdy inny produkt Magic.

Dodatkowo na spotkaniu sprostowano, że nadchodzące wydanie kart z serii Dungeons & Dragons, dziejące się w Forgotten Realms (tam gdzie dzieje się Baldur’s Gate) nie należy do projektu Universes Beyond. Ta nowa seria ma nie być tylko przeróbkami istniejących  kart, ale wprowadzać całkiem nowe mechaniki do gry.

Czytaj też:  Genialne “Spirited Away” Hayao Miyazakiego stanie się sztuką teatralną

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming