Film

Lucy Liu dołącza do obsady drugiego “Shazama”. Zagra siostrę Helen Mirren

-

2 min czytania

Aktorka znana m.in. z Kill Billa Lucy Liu wcieli się w Kalypso, siostrę Hespery i córkę Atlasa w Shazam: Furia Bogów. 

O dołączeniu aktorki do obsady poinformowali szefowie New Line Cinema i DC w poniedziałek. Liu wcieli się w rolę złola Kalypso. Czyli siostry Hespery – w tej roli zobaczymy Helen Mirren. 

Kontynuacja świetniego filmu New Line i DC Comics z 2019 roku Shazam! będzie nosiła tytuł Shazam: Fury of the Gods. Opowie nam dalszą historię nastoletniego Billy’ego Batsona, który recytując magiczne słowo „Shazam!” zostaje uderzony Żywą Błyskawicą bogów i przekształcony w jego dorosłe alter ego – superbohatera Shazama.

Asher Angel powraca jako Billy, a Zachary Levi po raz kolejny zagra Shazama. Superbogatera obdarzonego mocami sześciu bogów: mądrością Salomona, siłą Herkulesa, wytrzymałością Atlasa, mocą Zeusa , odwagą Achillesa i szybkością Merkurego. Chociaż Shazam jest potężnym bohaterem, Billy Batson wciąż jest tylko dzieckiem, które próbuje łączyć życie w szkole średniej z ratowaniem świata.

Reżyserem sequela będzie David F. Sandberg, który był również odpowiedzialny za oryginał. Scenarzystą będzie Henry Gayden.

Shazam! niespodziewanie okazał się hitem. Był najpopularniejszym filmem w 1 tygodniu otwarcia w 2019 roku. Zarobił 366 milionów dolarów na całym świecie przy stosunkowo małym budżecie. Przynajmniej jak na filmy o superherosach. Produkcja nie tylko podobała się fanom, ale również zachwyciła recenzentów.

Według wielu osób Shazam! był najlepszą produkcją DC od wielu lat.

Lucy Liu w ostatnich latach występowała głównie w telewizji. Jej gwiazda najmocniej rozbłysła, gdy aktorka występowała w serialu Ally McBeal. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć w komedii romantycznej Netfliksa Set It Up  i serialu Why Women Kill.

Nadal nie znamy potencjalnej historii jaką opowiedzą nam twórcy. Jednak czekamy na premierę z niecierpliwością.

Czyatj też: Nie samym Wiedźminem Polak żyje – najlepsze stare polskie gry

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film