Serial

Lucky Luke otrzyma nową telewizyjną ekranizację

-

2 min czytania

Lucky Luke to legendarna postać, która przez 75 lat istnienia otrzymała ponad 70 tomów komiksu, dwa spin-offy, 7 filmów i trzy seriale – dwa animowane i jeden aktorski.

Okazuje się, że to nie koniec prób przeniesienia Luke’a z kart komiksu na nasz ekrany. Jak donosi Variety Federation Entertainment opracowuje adaptację komiksów Lucky Luke, które przeniosą rewolwerowca do telewizji.

Film nie będzie animacją, a aktorską wersją przygód Luke’a. Reżyserem i producentem artystycznym będzie francuski aktor Michaël Youn. Youn w 2009 roku miał okazję lepiej poznać Lucky Luke’a, ponieważ wystąpił w filmowej wersji komiksu, wcielił się w niej w Billy’ego the Kida.

Przy projekcie Federation Entertainment współpracuje z francuską firmą producencką Un pour Tous Productions. Seria obraca się wokół rewolwerowca z amerykańskiego Dzikiego Zachodu i jest zarówno hołdem, jak i parodią klasycznych zachodnich historii z tego okresu. Podczas gdy w świecie komiksów pojawiali się inni kowboje i podobni im bohaterowie, to Luke jest jednym z najwcześniejszych i najpopularniejszych postaci tego typu.

Seria została stworzona przez belgijskiego rysownika Maurice’a De Bevere (lepiej znanego pod pseudonimem Morris) w 1946 roku. Kanon Lucky Luke’a składa się z ponad 40 powieści graficznych, których sprzedaż wynosi 300 milionów egzemplarzy na całym świecie. Morris współpracował przy tym projekcie przez dwadzieścia lat z francuskim pisarzem René Goscinnym, autorem serii Astériksie i Mikołajku.

W serialu zobaczymy nasze ulubione postaci, bracia Daltonowie , wyjęty spod prawa Calamity Jane, oszust hazardowy Pat Poker i „najgłupszy pies we wszechświecie” Rantanplan / Bzik.

Jako jeden z najpopularniejszych francuskich reżyserów komediowych Youn wyraził swój entuzjazm dla projektu. „Jako wielki fan komiksów, jestem bardzo podekscytowany byciem częścią tej przygody i nie mogę się doczekać, kiedy podzielę się z widzami” – powiedział.

Nie znamy na razie potencjalnej daty premiery produkcji.

Czytaj też: Dave Bautista dołącza do obsady “Na Noże 2”

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Serial