GamingNews

Łowca, druid i mag w hełmie VR – nowe mody do Valheim

-

3 min czytania

W Valheim można teraz wcielić się w klasy postaci rodem z fantasy i spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Wszystko za sprawą nowych modów.

Jeden z największych hitów ostatnich miesięcy, survivalowa gra Valheim, od samego początku istnienia otrzymuje różnorakie modyfikacje fanów, które nie tylko usprawniają rozgrywkę, ale i dodają całkowicie nowe elementy rozgrywki. Bardziej rozbudowany system budowania, zwiększony limit wysokościowy naszych budowli czy zmiany w systemie wytrzymałości – każdy, kto chce utrudnić bądź wzbogacić wikiński czyściec, na pewno znajdzie coś dla siebie na portalu Nexusmods.

Dzisiaj chcemy wam zaprezentować dwa z nich:

Valheim Legends

Łowca, druid i mag w hełmie VR - nowe mody do Valheim

źródło: Nexusmods

Dodaje on 6 różnych klas dostępnych dla naszej postaci, z których każda posiada 3 specjalne umiejętności. Aby dokonać wyboru musimy złożyć w ofierze, na ołtarzu pierwszego bossa, konkretny przedmiot. Dodatkowo dodano kilka nowych parametrów do panelu postaci. Oto wszystkie klasy postaci wraz ze skillami i wymaganymi przedmiotami:

  • Walkiria (krzemień) – aura dodająca bonusy do blokowania i obniżania obrażeń, cios natychmiastowo ogłuszający wszystkich przeciwników i cios z powietrza zadający obrażenia obszarowe.
  • Łowca (surowe mięso) -aura zmniejszająca hałas i widoczność postaci, tymczasowe przyzwanie wilczego towarzysza i wzmocnienie kilku następnych ataków dystansowych.
  • Berzerker (fragmenty kości) – aura zwiększająca prędkość i siłę ataku kosztem części punktu życia, aura wzmacniającą tymczasowo walkę wręcz i zryw do przodu zadający obrażenia wszystkim przeciwnikom na drodze.
  • Mag (węgiel) – ognista kula zadająca obrażenia obszarowe i podpalająca wrogów, sople lodu wybuchające dookoła postaci i zadające obrażenia od zimna oraz atak ciągły korzystający z wytrzymałości i zsyłający na wrogów deszcz meteorytów.
  • Druid (mniszek lekarski) – leczenie dla wszystkich graczy w okolicy, korzenie wyrastające wokół postaci i zadające obrażenia pobliskim wrogom oraz pociski z gałęzi.
  • Szaman (oko greydwarfa) – aura zwiększająca szybkość poruszania i regenerację wytrzymałości wszystkich graczy w okolicy, aura zmniejszająca obrażenia od żywiołów i nakładająca obrażenia duchowe wszytkim graczom oraz wybuch energii duchowej zadający czasowe obrażenia wszystkim wrogom w zasięgu.

Mod Valheim Legends możecie pobrać tutaj.

Valheim VR 

Łowca, druid i mag w hełmie VR - nowe mody do Valheim

źródło: Nexusmods

Jak sama nazwa wskazuje ten ”mały” modzik wprowadza do gry tryb wirtualnej rzeczywistości. Sterowanie możliwe jest, jak na razie, tylko za pomocą klawiatury i myszki, twórca jednak cały czas pracuje nad dodaniem kontrolerów ruchowych. Bez problemu zagracie w trybie VR również ze znajomymi.

Mod Valheim VR znajduję się w tym miejscu.

czytaj też: Dzięki wyciekowi danych z Facebooka wiemy ilu Polaków jest szlachtą i nie pracuje

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming