FilmKultura

“Liga Sprawiedliwości” Zacka Snydera ma w końcu pierwszy trailer! [WIDEO]

-

2 min czytania

„RELEASE THE SNYDER CUT” – zdanie, które powtarzały tysiące fanów Supermana na całym świecie, po tym jak wersja Ligi Sprawiedliwości w wykonaniu Jossa Whedona okazała się… porażką.

Wydawało się przez wiele lat, że będziemy powtarzać to zdanie, ale nic z tego nie wyniknie. Nie wiem w jakich czasach żyjemy, ale fakt, że Warner postanowił dać pieniążki Zackowi Snyderowi, aby dokończył swój film nadal mnie szokuje.

W końcu kto widział, aby firmy spełniały marzenia narzekających fanów filmów i komiksów? Jak się okazuje tego typu zachowanie być może już nie będzie niczym dziwnym. Pełna wersja Ligi Sprawiedliwości ma trafić do nas poprzez HBO Max w marcu 2021 roku.

Nie wiemy jeszcze w jaki sposób film pojawi się w Polsce, ale powiem szczerze, że naprawdę się jaram. Wiem, że Snyder w ostatnich latach nie był w szczytowej formie, ale Batfleck to nadal mój ulubiony Batman. Dlatego fakt, że Flash znowu pozwoli nam się przenieść do równoległego świata, w którym Batman jest gościem walczącym w postapokaliptycznym świecie powoduje u mnie palpitację serca.

W pełnej wersji snyderowskiej ligi otrzymamy wiele nowych scen, których ostatecznie nie pojawiły się w oryginalnej odsłonie. Pojawi się w niej również Joker. Za to zabraknie rozszerzonej roli Gal Gadot.

Przypomnijmy, że Snyder nie był w stanie dokończyć oryginalnej wersji Ligi i został w trakcie postprodukcji zastąpiony przez Jossa Whedona.

Był to piąty film należący do DC Extended Universe. Światowa premiera miała miejsce 26 października 2017 w Pekinie. W Polsce zadebiutował 17 listopada tego samego roku. Film przy budżecie 300 milionów dolarów zarobił niecałe 658 milionów. Zebrał bardzo mieszane recenzje krytyków.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film